Početna -Ne Propusti Još dvoje djece izbjeglica utopilo se u Egejskom moru

Još dvoje djece izbjeglica utopilo se u Egejskom moru

6

Dvoje djece izbjeglica utopilo se u noći sa srijede na četvrtak blizu grčkog otoka Kosa, dok su se na Lezbosu održavali protesti protiv niza takvih dramatičnih događaja u sklopu posjeta grčkog premijera Aleksisa Ciprasa i predsjednika evropskog parlamenta Martina Schulza.

Dvoje djece utopilo se nakon brodoloma čamca koji je krenuo iz Turske, gdje su se ukrcali sporodicama, 250 metara od sjeverne obale Kosa, u Egejskom moru, tokom noći, objavila je lučka policija. Posmrtni ostaci jednog djeteta pronađeni su dok se tijelo drugog, dječaka od šest godina, i dalje traži.


Kao jedna od 14 osoba spašenih u brodolomu, dječakov otac kazao je spasiocima da ga nije uspio spasiti od utapanja te je ostavio tijelo kako bi pomogao drugim putnicima.

Sjevernije na otoku Lezbosu, glavnom ulazu migranata u Evropu, demonstranti su protestirali protiv evropske politike prema izbjeglicama, i pozvali na promjenu politike kako bi se garantirala sigurnost migranata.


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Težak udes u Sloveniji: Vozila u plamenu, saobraćaj u prekidu

Na štajerskom auto-putu (A1), između priključaka Slovenske Konjice i Slovenska Bistrica jug,...

SvijetVijesti

Vanredno obraćanje u Danskoj: Shvatite, nećete dobiti Grenland!

Uoči sutrašnjeg sastanka u Washingtonu, danska premijerka Mette Frederiksen i grenlandski premijer...

SvijetVijesti

Poznati meteorolog otkriva: Evo kada snijeg ponovo stiže na Balkan

Novi talas hladnog arktičkog zraka stigao je u region tokom noći subote...

MagazinSvijet

Stampedo nastao nakon pucnjave na nastupu bh. DJ-a

Rano u petak na festivalu elektronske muzike Tehmplo u Tulumu, u Meksiku,...

SvijetVijesti

Njemački lanac supermarketa ulazi u stečaj: 3.000 radnika ostaje bez posla?

Porodična firma “Feneberg Lebensmittel” našla se u finansijskim poteškoćama. Stručnjaci bi sada...

SvijetVijesti

Brutalna snimka ubistva žene pokrenula nove proteste u Americi

Protesti protiv američke Službe za imigraciju i carine (ICE) nastavljeni su u...

IstaknutoSvijet

Slučaj porodice iz BiH: Dok oca kriminalca protjeruju 12 godina, mjesečno primaju 7.300 evra

Njemački mediji ovih dana naširoko pišu o slučaju porodice iz Bosne i...