Jusuf Nurkić iznenadio sve i pojavio se na treningu Zmajeva

68

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je sinoć objavljeno da je produžio, odnosno dogovorio potpis novog, dvogodišnjeg ugovora sa svojim NBA klubom Utah Jazz, pojavio se danas na treningu bh. reprezentacije, koja se u Zenici priprema za preostala dva meča kvalifikacija u okviru prve grupne faze za Svjetsko prvenstvo 2027. godine u Kataru.

Međutim, to ne znači da će Nurkić biti dio tima koji će 2. jula, sa početkom u 20 sati, u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici igrati protiv Turske, kao ni 6. jula u Beogradu protiv Srbije.

Nurkić je odradio individualni trening sa selektorom Darijom Gjergjom, prije nego što je počeo trening za igrače koji će biti u konkurenciji za Tursku i Srbiju.

“Nurkić je na terenu, ali ne može igrati. Mi smo se s njim dogovorili da dođe, da malo podrži momke i da s njim odradimo, ovako, individualno treninge. To je, ono, što on može s nama, ovog momenta, dok ne završi lječnički pregled i potpis za Utah. Drago nam je da je tu, da pomaže momcima na treninzima. To je super stvar za kult i stvaranja atmosfere oko reprezentacije”, kazao je selektor Dario Gjergja, koji je dodao kako košarkaš, u ovom momentu, ne može davati izjave za medije javlja FENA.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: OHR i dalje važan za stabilnost Bosne i Hercegovine

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio jena pres-konferenciji u...

Crna HronikaIstaknutoSvijet

Strahovit direktni sudar dva kamiona u bh. komšiluku, vozač živ igorio

Na dionici puta između Rume i Iriga jutros oko sedam sati dogodila...

Magazin

Senzacionalna supruga svjetskog prvaka zapalila Mundijal

Argentina je rutinski prebrodila grupu na Mundijalu i sada će u šesnaestini...

Sport

Barbarez pred SAD poslao jaku poruku igračima, ali i političarima BiH

Sergej Barbarez, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, uoči utakmice šesnaestine finala...

SvijetVijesti

Frontex: Zloupotreba bezviznog režima u BiH i na Balkanu

Državljani Kine, Rusije i Turske i dalje koriste bezvizni režim u zemljama...

Gradonačelnik Mirza Ganić
IstaknutoVisoko

Gradonačelnik Mirza Ganić odobrio duže radno vrijeme zbog utakmice BiH – SAD

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić donio je zaključak kojim se ugostiteljskim objektima na...

SvijetVijesti

Naslovnica teheranskih novina uzburkala javnost, Donald Trump na nišanu snajpera…

Izraelski izaslanik pri UN-u Danny Danon kaže da je okvirni sporazum s...