Juventus u posljednjim minutama savladao Sassuolo

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Sassuola u okviru 34. kola italijanske Serije A i napravili veliki korak ka osiguravanju pozicije koja vodi u Ligu Prvaka.

Bianconeri su bili gosti u Sassuolu, a domaći su prvi došli do prednosti u 39. minuti preko Raspadorija, za kojeg se priča da bi na ljeto trebao napraviti transfer upravo u redove Stare Dame..

Radost domaćih, međutim, trajala je samo šest minuta. Zakarija je pred sami kraj poluvremena uposlio Paula Dybalu, kojije izjednačio za 1:1.

To je bio rezultat s kojim se otišlo na poluvreijeme, u drugom dijelu igre je Juventus krenuo po sva tri boda. Njihovi napori su urodili plodom na samom kraju, kada je Alex Sandro u 88. minutu uposlio Moise Keana, a on je golmana Consiglija da ponovo vadi loptu iz mreže.

Nije više bilo vremena da Sassuolo krene po izjednačenje, pa je Juventus iz Sassuola odnio vrlo vrijednu pobjedu.

Juventus je četvrti na tabeli Serije A sa 66 bodova, samo bod iza Napolija i osam više od Rome, dok je Sassuolo deseti sa 46 osvojenih bodova.