Početna Svijet Kadirov najavio povlačenje: Došlo je moje vrijeme…

Kadirov najavio povlačenje: Došlo je moje vrijeme…

57

Četrdesetpetogodišnji Kadirov vlada Čečenijom od 2007., a Radio slobodna Europa prenosi kako je lider s najdužim vladarskim stažom u toj regiji.

“Shvatio sam da sam već dugo na ovoj poziciji. Mislim da je došlo vrijeme da napustim vlast”, napisao je na svom kanalu na Telegramu.

Nejasno je što bi Kadirov, za kojeg se vjeruje da je u bliskim odnosima s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, mogao raditi u budućnosti.

“Ja vodim republiku već 15 godina. Mi, Kavkanci i Čečeni, imamo izreku: ‘Bez obzira koliko je cijenjen, dugoočekivan gost, ako ode na vrijeme, još je prijatnije.’ Mislim da je došlo i moje vrijeme. Dok me nisu izbacili. Mislim da sam već star. Nekad sam bio najmlađi, neiskusan. A sada sam ostao neiskusan, ali mladost je negdje otišla”, naveo je Kadirov na Telegramu.

Čečenija je pod njegovom vladavinom optužena za masovna kršenja ljudskih prava.

Kadirov je u ožujku otputovao u Ukrajinu, a brojne su tvrdnje da se pripadnici njegove borbene policije bore u redovima ruske vojske.

Možda vas zanima

Pjanić o Alajbegoviću: Može biti novi Dybala u Juventusu

Bivši veznjak Juventusa Miralem Pjanić vjeruje da novi član torinskog kluba Kerim...

U Bucima kod Visokog uhapšena osoba zbog posjedovanje droge

Dana 06.08.2026. godine, u 21,40 sati, u mjestu Buci, Grad Visoko, od...

Sladić najavio promjenu: Temperatura pada za 5 do 7 stepeni, ali ne dugo

Najnestabilniji dan ove sedmice biće subota kada se može očekivati i pad...

Glavni dioničar Volkswagena traži masovna otpuštanja radnika

Volkswagenov glavni dioničar, Porsche SE, insistira na brzim odlukama u sporu oko...

Zaposlenik Suda BiH optužen da je prisvojio skoro 200.000 KM privremeno oduzetog novca

Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Seada Bublina, zaposlenika Suda...

Vodstvo FIFA-e priznalo pogreške, evo kakav je njegov stav prema Infantinu

Svjetska nogometna federacija (FIFA) priznala je da je napravila propuste u vezi...

Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

Ministarstvo komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine predložilo je Evropskoj komisiji privremeno...

Rudnici uglja u ZDK dobili dodatnih 30 dana za ovjeru knjižica za svoje zaposlene

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona omogućio je dodatni rok od 30 dana...