Kakva blamaža Reala, jedna igrač zabio im četiri komada

Nogometaši madridskog Reala loše su se proveli u 31. kolu španske nogometne La Lige. Na gostovanju kod Girone aktuelni prvaci Španije i Evrope su poraženi sa 2:4.

Apsolutni junak velike pobjede domaćina bio je 24-godišnji argentinski napadač Valentin Castellanos. On je zabio sve pogotke za Gironu.

Neće zbog toga ovu večer po dobrome pamtiti rezervni vratar Reala, Ukrajinac Lunin. No, veliki krivac za ovaj rezultatski potop jest Realova odbrana, prenosi HRT.

Prvi pogodak Castellanos je zabio u 12. minuti, pored uspavane gostujuće odbrane. U 24. minuti je iskoristio nonšalantnost Eder Militaa te je zabio za 2:0. To je bio znak za još jednu veliku erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Vinicius Junior je u 34. smanjio na 1:2. Onda je u drugom poluvremenu uslijedio novi nalet Castellanosa. Argentinac je odmah u 46. zabio za 3:1. U 62. minuti, udarcem glavom iz blizine, povećao je na 4:1.

Do kraja je Real postigao jedan pogodak, strijelac je bio Lucas Vazquez. No, pobjeda domaćina nije bila ugrožena.

Real je drugi na ljestvici sa 65 bodova i ima pet bodova više od gradskog rivala Atletica. Girona je skočila na deveto mjesto.

Uvjerljivo prva je Barcelona sa 76 bodova i utakmicom manje. U Španiji će se odigrati ukupno 38 prvenstvenih kola.