Početna Svijet Karleuša otišla korak dalje: Otvoreno pozvala na nasilje nad zaposlenicima N1

Karleuša otišla korak dalje: Otvoreno pozvala na nasilje nad zaposlenicima N1

96

Srbijanska pjevačica Jelena Karleuša ponovo se našla u centru pažnje javnosti zbog svojih objava na društvenoj mreži X (nekadašnji Twitter). Nakon što je prethodnih dana u objavi koja je izazvala burne reakcije javnosti pozvala na nasilje nad studentima koji protestuju, Karleuša je ovog jutra otišla korak dalje.

U najnovijem statusu objavljenom na mreži X, Karleuša se obrušila na novinare televizije N1, otvoreno pozivajući na nasilje nad njima. Ovaj istup dolazi neposredno nakon što je portal N1 objavio vijest o njenoj prethodnoj spornoj izjavi.

“Šta ste sijali bolesnu mržnju i laži sijali ste. Srpski narod vam neće oprostiti. Poručujem javno – Jelena Karleuša poziva na nasilje nad zaposlenima u N1”, glasi status pjevačice.

Ovakvo ponašanje izazvalo je osudu korisnika društvenih mreža. Pozivi na nasilje, naročito kada dolaze od javnih ličnosti sa velikim brojem pratilaca, predstavljaju ozbiljan problem i potencijalnu prijetnju po javni red i bezbjednost.

Podsjetimo, Jelena Karleuša je i jučer na svojoj društvneoj mreži X pozvala na nasilje nad studentima, a njen status je glasio:
“Vučiću, baci im Kobre da se igraju. Molim te.”

Ovime je aludirala na izjavu predsjednika Srbije Aleksandra Vučiča iz decembra mjeseca, kada je govorio o protestu studenata ispred zgrade Predsjedništva i rekao da mu nije palo na pamet da izvodi Kobre (Odred vojne policije specijalne namjene).

“Da izađem da ih vrijeđam, da izađem da se tučem, da izvedem Kobre da ih razbacamo sve, ne bi trebalo šest-sedam sekundi, niko me nije palo na pamet”, rekao je Vučić tada.

Možda vas zanima

Ćurić: Situacija pogoršana, ali ljudi i objekti nisu ugroženi

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić izjavio je danas da u gradu nisu ugroženi...

Poginuli dvoje djece i žena u Sloveniji: Audi udario u kamion vozača iz BiH

Dvoje djece od četiri i 11 godina i žena (74), svi državljani...

Vučić o sahrani Mladića: Ako porodica bude željela, država će pomoći da bude dostojanstvena

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će, u slučaju da...

Virus groznice Zapadnog Nila potvrđen u divljih ptica na području Zagreba

Virus groznice Zapadnog Nila potvrđen je u divljih ptica na području Zagreba,...

Potpuno blokiran saobraćaj na Kobiljoj Glavi nakon saobraćajne nesreće

Na Kobiljoj Glavi danas je došlo do saobraćajne nesreće u kojoj su...

Policija pojačava kontrole pred školama, nesavjesnim vozačima slijede kazne

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova ZDK, povodom početka nove školske godine koja...

Poznata cijena hadža za 2027. godinu: Evo koliko će buduće hadžije platiti

Ured za hadž i umru Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini...

Vlada ZDK: Usvojen polugodišnji izvještaj ZZO-a, preduzeća u vlasništvu FBiH ugrožavaju zdravstveni sistem u ZDK

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na svom današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao...