Početna Bosna i Hercegovina Kasumović ekskluzivno otkrio: U ponedjeljak niz sastanaka koji će raspetljati vlast u FBiH

Kasumović ekskluzivno otkrio: U ponedjeljak niz sastanaka koji će raspetljati vlast u FBiH

75

Fuad Kasumović, gradonačelnik Zenice, gostovao je na FACE televiziji gdje je, između ostalog, govorio o pozadini Dodikovih secesionističkih izjava, ali je i ekskluzivno za FACE otkrio o čemu će se govoriti na sastanku Osmorke u ponedjeljak.

Kako tvrdi Kasumović, u ponedjeljak će biti više sastanaka temu formiranja vlasti u Federaciji BiH.

Na pitanje Hadžifejzovića da li je Osmorka stabilna, Kasumović je rekao da će se znati kada će biti formirana federalna vlast u ponedjeljak, nakon tih sastanaka.

Hadžifejzović: “Kakvog sastanka u ponedjeljak? Ko se sve sastaje u ponedjeljak?”

Kasumović: “Ima više sastanaka u ponedjeljak, među kojima su i sa međunarodnom zajednicom te na kraju Osmorka će sjesti i razgovarati a ja ću Vas prvi nazvati i obavijestiti o ishodu tih sastanaka”, poručio je Kasumović istakavši da će Osmorka u ponedjeljak imati sastanke sa raznim institucijama kao i da su sa HDZ-om već sve dogovorili.

“Bojim se SDA, ako Schmidt donese jednokratno rješenje oni će zakovati državu”

 

“SDA će napraviti ogroman problem u BiH zato što ne daju da se formira Vlada FBiH! Schmidt je napravio veliku grešku. Rekao je da je riješio problem blokada, a evo, pomogao je SDA da blokira. U narednih deset dana bit će formirana federalna vlada. Strah me SDA ako Schmidt donese jedonkratno rješenje, oni će zakovati državu”, dodaje Kasumović.

“Nisam znao da će Bošnjak prodati državu za fotelju, Lagumdžija je to uradio”

“Kanton Sarajevo ostvari više uplata PDV-a nego čitava RS. Prvo se podmiruje država, a šta ostane ide entitetima. Strani ambasadori su mi 2012. godine rekli da je Lagumdžija tada u Banjoj Luci dogovorio sa Dodikom da bude ministar vanjskih poslova. Od 2008. godine je državni budžet bio isti, tek sada se podigao. To je izdaja. Nisam znao da će Bošnjak prodati državu za fotelju, a Lagumdžija je to uradio. Zaledili su državu u 2008. godini, Lagumdžija je prodao”, naglasio je Kasumović

“Dodik ima dva razloga za retoriku o otcjepljenju RS-a”

“Dodik ovo radi iz dva razloga: rasterećuje pritisak na Vučića radi Kosova i radi pritiska da se uvedu sankcije Rusiji, a drugi razlog je što treba vratiti 1,2 milijarde KM duga. On te pare nema i treba mu državna imovina da je založi. Za bečke obveznice je založio firme iz RS-a”, izjavio je Kasumović.

Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Heroji iz školskih klupa: Ajnur i Emin dokazali da ljubav i dobrota ne poznaju prepreke

U vremenu kada često slušamo o podjelama i razlikama, iz Osnovne škole...

Sport

Počinje Mundijal 2026 uz Shakiru, Katy Perry i tri spektakla otvaranja

Počinje fudbalska groznica. FIFA Svjetsko prvenstvo 2026. starta danas, i to na...

Visoko

Policija sankcionisala 24 vozača zbog obijesne vožnje

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona nastavlja sa intenzivnom primjenom Zakona...

BiznisVijesti

Inspekcija najavila pojačane kontrole, i kupcima moguće kazne od 50 KM

Porezna uprava Federacije Bosne i Hercegovine obavještava porezne obveznike da će tokom...

IstaknutoSport

Džeko otvorio dušu pred početak Mundijala: “Ujedinili smo Bosnu i Hercegovinu”

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u emotivnom razgovoru za...

Bosna i HercegovinaVijesti

Da li je u Kiseljaku i Vitezu zaista zabranjeno javno praćenje reprezentacije BiH?

U proteklim danima u medijima u Bosni i Hercegovini pojavili su se...

Bosna i HercegovinaVijesti

VOJNI BUDŽET OBARA REKORDE: Ministarstvo odbrane BiH planira da potroši više od 2 MILIJARDE KM

Ministarstvo odbrane BiH, koje je najveći budžetski potrošač, ne planira da se...