Početna Bosna i Hercegovina KCUS dao ogroman posao kompaniji SNSD-ovog tajkuna: Sebija Izetbegović stavila potpis

KCUS dao ogroman posao kompaniji SNSD-ovog tajkuna: Sebija Izetbegović stavila potpis

14

Nakon što je odrađen posao s Prointerom – kompanijom koja se povezuje sa porodicom Dodik – KCUS je odlučio dati posao banjalučkoj kompaniji koja je u vlasništvu SNSD-ovca.

Prema dokumentaciji koja je u posjedu Raporta, KCUS je kompaniji Lanaco iz Banje Luke dao posao vrijedan 163.000 KM.

Ali, krenim redom. Početkom prošle godine objavljeno je da je KCUS, na čelu sa direktoricom Sebijom Izetbegović, posao održavanja SAP licenci dao kompaniji Prointer. Ta kompanija povezuje se sa sinom Milorada Dodika – Igorom Dodikom – a u to vrijeme stavljena je na svojevrsnu crnu listu od velikih svjetskih softverskih kompanija.


Usvojena žalba
Nakon što je sve objavljeno, KCUS je donio odluku o poništavanju ovog posla, na šta se Prointer kasnije žalio. Žalba je usvojena, a poništena je odluka KCUS-a po kojoj se taj javni tender poništava.

I prije dva dana KCUS donosi odluku da posao održava SAP ERP rješenja u KCUS-u dodijeli firmi Lanaco, a sve potpisuje još uvijek aktuelna direktorica Sebija Izetbegović.

Posao je vrijedan 140.000 KM plus PDV, što na kraju dođe na 163.800 KM.

A ko je vlasnik Lanaca?
Kao osnivač i direktor prikazuje se Nebojša Ninić. On je SNSD-ovac poznat upravo po tome da njegova kompanija dobiva ogroman broj poslova preko institucija RS koje su pod kontrolom šefa SNSD-a Milorada Dodika.


Možda vas zanima

Visoko

Održana Skupština MIZ Gračanica-Visoko: Jednoglasno usvojeni izvještaji i planovi

U novim prostorijama Administrativno-edukativnog centra održana je redovna godišnja Skupština Medžlis Islamske...

SportVisoko

Dominacija Borca u Banjoj Luci: Visočani bez šanse za preokret

U okviru 16. kola Premijer liga Bosne i Hercegovine u rukometu, RK...

KošarkaSport

KK Bosna pregazila Borac u Banjaluci i osvojila Kup Mirze Delibašića!

Košarkaši sarajevske Bosne domogli su se prvog značajnog trofeja ove sezone nakon...

BiznisIstaknuto

Trumpove carine proglašene nezakonitim: Šta to znači za bh. kompanije?

Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država presudio je da je bivši predsjednik Donald...

Sport

Ronaldo postio kako bi osjetio kroz šta prolaze muslimanski fudbaleri

Bivši fudbaler Al Nassra, Shaye Sharahili, govorio je o tome kako ramazanski...

Magazin

Peđa Jovanović večeras osvaja Arenu Zagreb: Uskoro datumi koncerata u BiH

Nakon što je boravio nekoliko dana u Bosni i Hercegovini gdje je...

Crna Hronika

Prevarom preko Vibera “skinuo” više od 2.000 KM, pare prebacio na račun u kladionici

Policajci iz Bosanskog Novog izvršili su u četvrtak kriminalističku obradu A. H....