Početna Bosna i Hercegovina Kiša stala, ali oprez i dalje na cestama širom BiH

Kiša stala, ali oprez i dalje na cestama širom BiH

248

U većem dijelu Bosne i Hercegovie padavine su prestale, ali i dalje se upozorava na mokre i ponegdje, još uvijek, klizave ceste. U jutarnjim satima temperature zraka su niže, a na dionicama u korlinama i uz riječne tokove ima magle, koja smanjuje vidljivost. Skreće se pažnja na odrone kamenja na kolovoz.
Zbog odrona kamenja na kolovoz, kao i zbog oborenih stabala, obustavljen je saobraćaj na magistralnoj cesti M-14 Bosanska Krupa-Bihać.

Zbog redovnog servisa tunela Hum, Pečuj, Ričice i Klopče, zatvorena je dionica autoceste A-1 Zenica jug-Zenica sjever. Za vrijeme radova, saobraćaj je preusmjeren preko naplatnog mjesta Zenica jug.

Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza, zatvorena je dionica autoceste A-1 Kakanj-Lašva (u dužini od 3 km), a vozila se usmjeravaju dvosmjerno-suprotnom stranom autoceste.

Na autocesti A-1 dionicama Sarajevo sjever-Podlugovi, Sarajevo zapad-Lepenica i Počitelj-Bijača (u oba smjera preko mosta Hercegovina), zbog aktuelnih radova saobraćaj je preusmjeren u preticajnu traku.

Zabranjeno je kretanje svih vozila preko mosta na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina. Vozila ukupne mase do 3,5 tone mogu koristiti puteve preko Grepka ili Kalinovika (ima 19 km makadamske ceste), dok teretna vozila moraju saobraćati preko Rogatice i Ustiprače.

Na magistralnoj cesti Tuzla-Bijeljina (Banj Brdo) vozila do 3,5 t saobraćaju jednom trakom, naizmjenično, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

Zbog radova na sanaciji kolovoza na magistralnoj cesti Vitez-Kaonik od 08:30 do 15:30 sati saobraća se usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila.

Na magistralnoj cesti M-5 granični prelaz Izačić-Bihać izvode se radovi na rekonstrukciji mosta. Vozila se preusmjeravaju na privremenu obilazinicu (bajpas) u neposrednoj blizini radova, naizmjeničnim propuštanjem.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila, saopćeno je iz IC BiHAMK-a.

Možda vas zanima

Ćurić: Situacija pogoršana, ali ljudi i objekti nisu ugroženi

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić izjavio je danas da u gradu nisu ugroženi...

Poginuli dvoje djece i žena u Sloveniji: Audi udario u kamion vozača iz BiH

Dvoje djece od četiri i 11 godina i žena (74), svi državljani...

Vučić o sahrani Mladića: Ako porodica bude željela, država će pomoći da bude dostojanstvena

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će, u slučaju da...

Virus groznice Zapadnog Nila potvrđen u divljih ptica na području Zagreba

Virus groznice Zapadnog Nila potvrđen je u divljih ptica na području Zagreba,...

Potpuno blokiran saobraćaj na Kobiljoj Glavi nakon saobraćajne nesreće

Na Kobiljoj Glavi danas je došlo do saobraćajne nesreće u kojoj su...

Policija pojačava kontrole pred školama, nesavjesnim vozačima slijede kazne

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova ZDK, povodom početka nove školske godine koja...

Poznata cijena hadža za 2027. godinu: Evo koliko će buduće hadžije platiti

Ured za hadž i umru Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini...

Vlada ZDK: Usvojen polugodišnji izvještaj ZZO-a, preduzeća u vlasništvu FBiH ugrožavaju zdravstveni sistem u ZDK

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na svom današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao...