Početna Biznis Klas reducirao izvoz brašna zbog osiguranja količina na domaćem tržištu

Klas reducirao izvoz brašna zbog osiguranja količina na domaćem tržištu

13

Usljed velikog interesovanja i potražnje brašna od inostranih i regionalnih kupaca, kompanija Klas odlučila je maksimalno reducirati, a nekim državama i obustaviti izvoz brašna kako bi osigurala dovoljne količine za domaće tržište.

Odluka da se reducira izvoz brašna prema velikim izvoznim tržištima strategija je Uprave kompanije Klas, a sve u cilju stabilnosti i sigurnosti domaćih potrošača.

Podatak da je potražnja za brašnom i do tri puta veća od uobičajene, dovodi u pitanje stabilnost i snabdjevenost domaćeg tržišta koje je u ovom trenutku prioritet.


“Prilagođavanje trenutnoj situaciji i sve strožijim ograničenjima uvoza pšenice i ostalih sirovina, bh. potrošači moraju osjećati sigurnost u smislu da će na policama biti dovoljne količine Klasovog brašna. Primarni zadatak jeste zaštititi građane BiH u uslovima više nego otežane nabavke sirovina kako to, u ovim momentima za svoje domaće potrošače, rade i sve druge evropske i regionalne države”, saopćeno je iz Klasa.

Trenutno se na tržištu pšenice dešava konsolidacija i redefinisanje količina i uslova poslovanja koju iniciraju proizvođači pšenice, pa shodno tome kompanija Klas redovno prati situaciju i vrši procjenu stanja zaliha svih sirovina u cilju kontinuiranog i stabilnog snabdijevanja tržišta.


Možda vas zanima

Visoko

Održana Skupština MIZ Gračanica-Visoko: Jednoglasno usvojeni izvještaji i planovi

U novim prostorijama Administrativno-edukativnog centra održana je redovna godišnja Skupština Medžlis Islamske...

SportVisoko

Dominacija Borca u Banjoj Luci: Visočani bez šanse za preokret

U okviru 16. kola Premijer liga Bosne i Hercegovine u rukometu, RK...

KošarkaSport

KK Bosna pregazila Borac u Banjaluci i osvojila Kup Mirze Delibašića!

Košarkaši sarajevske Bosne domogli su se prvog značajnog trofeja ove sezone nakon...

BiznisIstaknuto

Trumpove carine proglašene nezakonitim: Šta to znači za bh. kompanije?

Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država presudio je da je bivši predsjednik Donald...

Sport

Ronaldo postio kako bi osjetio kroz šta prolaze muslimanski fudbaleri

Bivši fudbaler Al Nassra, Shaye Sharahili, govorio je o tome kako ramazanski...

Magazin

Peđa Jovanović večeras osvaja Arenu Zagreb: Uskoro datumi koncerata u BiH

Nakon što je boravio nekoliko dana u Bosni i Hercegovini gdje je...

Crna Hronika

Prevarom preko Vibera “skinuo” više od 2.000 KM, pare prebacio na račun u kladionici

Policajci iz Bosanskog Novog izvršili su u četvrtak kriminalističku obradu A. H....