Početna Biznis Ko stoji iza gradnje novog velikog stambeno-poslovnog kompleksa u Sarajevu

Ko stoji iza gradnje novog velikog stambeno-poslovnog kompleksa u Sarajevu

52

U Sarajevu uskoro počinje gradnja još jednog stambeno-poslovnog kompleksa – nazvanog Novo Mojmilo.

Investitori su objavili da imaju sve dozvole za gradnju, dok pojedini građani, uglavnom putem foruma i društvenih mreža, negoduju zbog gubitka još jedne zelene površine u gradu.

Zgrade će biti izgrađene uz ulicu Safeta Hadžića, u naselju Mojmilo, uz samu trolejbusku stanicu, piše BiznisInfo.ba.

Projekat uključuje dvije velike lamele sa 119 apartmana i 119 parking mjesta u podzemnim garažama, koceptualni kafe restoran “Kilim”, teretanu te različite funkcionalne elemente prilagođene standardima savremene gradnje i energetske efikasnosti.

Veličine apartmana se kreću od 40 do 150 m2 . Projekat će imati i devet dvoetažnih apartmana kao i dva penthousea.

Početak radova je planiran krajem aprila odnosno početkom maja, a investitor tvrdi da ima izdatu urbanističku dozvolu te da je jedan broj apartmana već prodat ili rezervisan.

Investitor je kompanija MFC d.o.o. (Moussa Fattah Company d.o.o.), čije su djelatnosti ulaganja u nekretnine, realizacija projekata i širok dijapazon konsultantskih usluga.

Vlasnik kompanije, kako se da zaključiti iz naziva, je Moussa Fattah, za kojeg se navodi da je iskustvo sakupljao od 1996. godine kroz upravljanje brojnim kompanijama i komercijalnim projektima u Bosni i Hercegovini, te da je 2015. godine odlučio da osnuje MFC d.o.o. Sarajevo.

Drugi projekti u kojima se ova kompanija pojavljuje kao investitor su stambeni kompleks Oasis Villas na samoj obali rijeke Bosne, u naselju Osjek, koji predstavlja “vrlo ekskluzivnu jedinstvenu lokaciju za odmor i relaksaciju”. Kompleks čini 25 elegantnih drvenih vila, od kojih svaka ima svoj vrt.

Još jedan projekt je “Royal Terrace”, kompleks smješten na obali Jablaničkog jezera koji se sastoji od dva manja stambena objekta sa ukupno 12 apartmana. U brojnim drugim projektima, kao što su Sarajevo Waves ili River Walk na Ilidži, se pojavljuju kao konsultanti.

Iz kompanije, u svom opisu, navode da povezuju lokalne i regionalne kompanije u svim zemljama regiona sa međunarodnim i arapskim kompanijama, te da svojim konsultantskim uslugama MFC značajno mijenja investicijski profil BiH.

Prema podacima portala Biznisinfo, kompanija je u 2022. godini imala ukupne prihode od oko dva miliona KM i dobit od oko 114 hiljada maraka.

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Iran objavio da će novi krug pregovora sa SAD-om početi u ovoj sedmici

Iran je danas objavio da će razgovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nikšić: SDP BiH pozdravlja uvođenje novih izbornih tehnologija, to smo tražili još 2018. godine

Predsjednik Socijaldemokratske partije BiH Nermin Nikšić danas je, sa svojim saradnicima, u...

Visoko

Aleksandra Radović i Tropico Band stižu u Park Ravne 2

Tradicionalni 11. Međunarodni festival povodom početka ljeta i ljetnog solsticija bit će...

Sport

Jovo Lukić: Dječački san mi se ostvario, sutra mogu umrijeti

Bosanskohercegovački napadač Jovo Lukić zaludio je naciju pogotkom protiv Kanade u prvom...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Radnički neposluh rudara Zenice i Kaknja se nastavlja, čekaju isplatu zarađenih primanja

Rudari zavisnih društava Rudnici mrkog uglja Zenica i Kakanj, koji su jučer...

Crna HronikaVisoko

Teška krađa u Visokom: Lopov iz kuće odnio laptop, mobitel, cigarete i alkohol

Dana 15.06.2026. godine, u 14,25 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

PosaoVisoko

Gradska biblioteka Visoko raspisala konkurs za bibliotekara

Javna ustanova Gradska biblioteka Visoko, Prijeko bb-Kulturni centar Altindag, 71300 Visoko, raspisuje...