Početna Svijet Kolege iz Crne Gore otkazale saradnju sa Moamerom Kasumovićem, teatar koji je osnovao s njima odmah rasformiran

Kolege iz Crne Gore otkazale saradnju sa Moamerom Kasumovićem, teatar koji je osnovao s njima odmah rasformiran

52

Sve je više reakcija na šokantnu informaciju da je glumac Moamer Kasumović osuđen za bludničenje nad maloljetnikom. Osim osuda s ovim glumcem oni koji su sarađivali otkazuju saradnje pa su to osim reditelja Feđe Isovića koji je s njim radio na novom projektu učinili i iz Crne Gore u koju se prije nekoliko godina preselio.

Da je nastavio sa normalnim životom i nakon presude to je jasno pa je tako Kasumović ostvario i niz saradnji u rodnom Bijelom Polju.

Međutim, nakon što se saznalo za presudu i za ogavan čin glumca, ragovao je i glumac Omar Bajramspahić iz Crne Gore s kojim je Kasumović uz još Obrada Nenezića pokrenuo OMO teatar u Crnoj Gori, a u sklopu kojeg su izveli dvije predstave.

OMO teatar je tek nedavno osnovan, a glumac Omar Bajramspahić za N1 je potvrdio da je ta saradnja s glumcem odmah prekinuta nakon saznanja o Kasumoviću.

“Svaka saradnja je prekinuta, a OMO teatar rasformiran”, poručio je kratko Bajramspahić.

Zatim se osvrnuo i na presudu Kasumoviću i sve ono što je učinio.

“Saznao sam o ovoj užasnoj situaciji iz medija i najblaže rečeno šokiran sam. Drago mi je da je mladić koji je žrtva progovorio, jer ovakvi zločini moraju biti oštro kažnjeni, a žrtvama pružena svaka moguća podrška”, naglasio je Bajramspahić.


Podsjetimo, Kasumović je 2021. godine prijavljen za bludničenje nad maloljetnikom za šta je počeo sudski proces i na kraju je glumac osuđen na godinu zatvora za šta je presuda konačno donesena 2022., ali nikada je nije odslužio jer je platio novčano tu istu kaznu u novembru 2023. godine u iznosu od 36.500 KM.

Takvo nešto je moguće jer to Krivični zakon dozvoljava, a njegove izmjene bi se mogle uskoro i očekivati pogotovo u ovom segmentu, a što nam je potvrđeno jučer.

Također,, iz Tužilaštva Kantona Sarajevo su se žalili na visinu kazne, ali Općinski sud je odbacio žalbu i potvrdio prvostepenu presudu.

Inače, za ovaj slučaj se saznalo 16. septembra kada je u Narodnom pozorištu nakon predstave “Tiho, tiše” koja govori o nasilju javno istupio mladić koji je bio Kasumovićeva žrtva i progovorio o svemu, a što je šokiralo sve prisutne kako zbog samog slučaja tako i zbog toga što je on sve vrijeme bio zataškan.

Međutim, tu nije kraj i da situacija bude gora, Kasumović nije presuđen zbog te žrtve iz Narodnog pozorišta već zbog druge žrtve koja je kolegama novinarima sa portala Raport, a koji su otkrili ovu priču, došla u pratnji roditelja u redakciju i iznijela sve detalje.

Na kraju se postavlja pitanje postoji li mogućnost da postoji još Kasumovićevih žrtava koje samo još nisu smogle hrabrosti o svemu govoriti?


Možda vas zanima

Emir Osmanbašić i Faris Lemeš
Gradsko vijeće VisokoVisoko

NiP oštro nakon sjednice u Visokom: “Ko nam vodi Centar za socijalni rad?”

Jučer 29.04.2026. godine, je održana 18. sjednica Gradskog vijeća Visoko, na čijem...

Visoko

Bolji putevi za mještane: Grad Visoko ulaže u Spahiće, Sarajlije i Piromane

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je, zajedno s predsjednikom MZ Podvinci Sulejmanom Zukanom,...

Smrtovnice

Dr. SMAJIL (Ibrahim) Alibegović 02.05.2026. u 15:00 sati

Dr. SMAJIL (Ibrahim) Alibegović 02.05.2026. u 15:00 sati

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon sastanka sa Vladom FBiH i Energoinvestom, Nova Željezara objavila detalje

U Novoj Željezari Zenica danas je održan sastanak većinskih vlasnika Nove Željezare...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com
Visoko

Vildana Hasić imenovana za sudiju Općinskog suda u Visokom

Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) donijelo je...

InternetTehno

Google Translate postaje konkurencija Duolingu?

Google u svoju Translate funkciju uvodi opciju za vežbanje izgovora i dikcije...

LifestyleZdravlje

Opasnost vreba iz trave: Sve što trebate znati o ujedu krpelja

Ako primjetite krpelja na svojoj koži, javite se ljekaru da ga što...