Početna -Ne Propusti Kolekcija muških odijela sa etiketom „Made in BiH“

Kolekcija muških odijela sa etiketom „Made in BiH“

2

Prevent grupacija kao jedna od najuspješnijih kompanija u BiH se može pohvaliti da upravo zahvaljujući njima na etiketama muških Pierre Cardin odijela stoji ‘Made in BiH’, obzirom da se šiju u Preventovim pogonima u Travniku i Visokom. Pored Ahlers Group, Prevent izvozi modnu konfekciju (odijela, sakoe, jakne, kapute i mantile) za Eduard Dressler, Brecos, a tu su i ženski brendovi poput Rich&Royal, Jones i dr.

Govoreći o tekstilnim kompanijama u BiH, nije tajna da su one orijentirane prema lohn poslovima, gdje proizvode konfekciju za strane kompanije i tako direktno ovise o narudžbama i zahtjevima stranih kupaca. Stoga, kompanija Prevent kako bi svoje poslovanje proširila, ima za cilj u ovoj godini razviti vlastite proizvode i u budućnosti kreirati vlastite kolekcije.


„Kao pilot projekt razvoja sopstvenog proizvoda, Prevent Travnik je inspiriran svjetskim modnim brendovima i angažmanom vlastitih resursa kreirao dva modela muškog odijela namijenjena mladom urbanom muškarcu, a sve sa ciljem da se proizvede kvalitetno odijelo i podrže domaći proizvođači. Za izradu kolekcije PreventApparel korišteni su uglavnom materijali od dobavljača iz BiH kako bi kompletan proizvod nosio etiketu ‘made in BiH’. Samim tim Prevent Travnik želi oživiti modnu i tekstilnu industriju, te zaštiti domaći proizvod i ojačati položaj dobavljača u BiH.“, kroz razgovor nam je naglasila Aida Salkić iz Prevent grupacije.

U kreiranju dizajna i proizvodnji PreventApparel modela ciljna skupina su bili maturanti koji su na ovaj način dobili ponudu kvalitetnih odijela po pristupačnim cijenama, a koji su osmišljeni i izrađeni u Bosni i Hercegovini. Dostupne su različite boje, a s obzirom da su inspiraciju nalazili u trendovima proljeće/ljeto 2015 dominiraju siva, tamno plava i crna.

Svi PreventApparel proizvodi se mogu isprobati i kupiti u prostru naziva ‘Dresscode’ koji se nalazi u sklopu tvornice Prevent u Travniku.

(VisokoIN/Modamo)


Možda vas zanima

Visoko

Promovisan helikopter za potrebe civilne zaštite i policije ZDK

Na platou sjedišta Specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u Lukovom...

Visoko

Dva kandidata u utrci za direktora JU Dom zdravlja Visoko

U augustu ove godine, u skladu sa zakonskim propisima, istekao je mandat...

Visoko

Krađa u Visokom: Lopov odnio tri TV-a i motornu pilu

U mjestu Bradve kod Visokog, 23. decembra 2025. godine, u vremenu od...

VijestiVisoko

Objavili ko će dobiti 250, a ko 500 KM naknade za novogodišnje praznike

Dženana Čišija, ministrica finansija ZDK Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je uplatilo...

VijestiVisoko

Skupština ZDK danas usvaja budžet za 2026. te drugi rebalans za 2025. godinu

Skupština Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) danas će po skraćenom postupku usvajati Prijedlog budžeta...

Visoko

Zbog nasilja u porodici: Sud u Visokom odredio jednomjesečni pritvor

Općinski sud u Visokom, sudija za prethodni postupak, odlučujući o prijedlogu Kantonalnog...

Visoko

Veliki uspjeh sportista OSI Visoko na kantonalnom nivou

Ekipa Udruženja za sport i rekreaciju OSI Visoko pobjednik je 29. kantonalnog...

Grad Visoko (Foto: Visokoin.com)
VijestiVisoko

Očekuje nas sunčano vrijeme, temperature do 14 stepeni

U ostatku zemlje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Po kotlinama i uz...