Početna Opći Izbori 2018 Komšić: Upadaju nam u državu kao hajduci, izađimo na izbore i uzmimo sudbinu u svoje ruke

Komšić: Upadaju nam u državu kao hajduci, izađimo na izbore i uzmimo sudbinu u svoje ruke

17

Kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić pozvao je sve građane Bosne i Hercegovine da masovno izađu na izbore u nedjelju, i da na taj način spriječe direktno uplitanje Hrvatske i Srbije u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine.

“Imamo jako loš trend izlaznosti na izbore, građanima ove države politika je ogađena. Ljudi su dovedeni u stanje ravnodušnosti, ali ovi izbori nisu samo pitanje politike. Oni su svojevrstan test o tome jesmo li odustali od Bosne i Hercegovine. Ja vjerujem da nismo. Ni oni koji žele uništiti Bosnu i Hercegovinu nisu odustali od svojih planova, to je barem danas svima nama jasno. Zato ustanimo protiv toga, neovisno kojoj naciji, kojoj vjeri, kojoj stranci pripadamo. Mir je naše jedino oružje. Sačuvat ćemo ga jedino tako što ćemo svojim glasom spriječiti politike koje za svoj strateški cilj imaju konačnu podjelu naše države”, rekao je Komšić.


“Premijer Hrvatske Andrej Plenković došao u je Mostar, čujem da je Srbija poslala svoje batinaše koji su nedavno pravili haos u makedonskom parlamentu. Dok se nama spočitava da nešto želimo nametnuti, dok se nama želi zabraniti da iskažemo demokratsku volju, iz Hrvatske se u BiH spremaju kolone autobusa koje treba da odrede i budući sastav i parlamenata i Predsjedništva BiH. Njihovi zvaničnici, kao razbojnici i hajduci upadaju u našu državu, nepozvani, agituju za svoje eksponente, Dodika i Čovića, a mi bi trebali da šutimo. Nećemo valjda dopustiti da u miru izgubimo ono što smo krvavo očuvali u ratu, a očuvali smo nadu u Bosnu i Hercegovinu. Nećemo dopustiti da njihovi vikend glasači odrede sudbinu naše države, da nas oni ostave bez nade”, rekao je Komšić.

“Stoga još jednom pozivam sve Bosance i Hercegovce da izađu na izbore, ljude kojima je ova država na srcu, da izađu i glasaju, za koga god hoće, samo neka glasaju. Mi smo slobodni građani, za slobodu smo se izborili, slobodni ćemo i ostati”, zaključio je Komšić.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Zdravstveno stanje Elle Jovanović postepeno se stabilizuje

Zdravstveno stanje Elle Jovanović, teško povrijeđene 16-godišnje djevojke u tramvajskoj nesreći u...

Crna HronikaVisoko

Teška krađa u Visokom: Opljačkana suvenirnica Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca“

Dana 15.02.2026. godine, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko je prijavljeno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas novi protesti u Sarajevu

Danas su u Sarajevu najavljeni novi protesti, peti po redu, a povod...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Snježni nanosi prave probleme: Otežana vožnja širom Bosne

Otežan saobraćaj jutros je na putevima u Bosni zbog snježnih padavina, dok...

Crna HronikaIstaknuto

Podnesena krivična prijava nakon teksta o servisiranju kočnica na tramvajima

Sarajevsko Kantonalno tužilaštvo zaprimilo je krivičnu prijavu koju je grupa građana podnijela...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sud osporio vještake: Svu odgovornost pokušali prebaciti na vozača

noga već bila sklonjena s papučice gasa. “Kočnica nije imala nikakvog efekta…...

Posao

Restoran „S Centar“ zapošljava: Traži se pomoćna kuharica/kuhar

Restoran S Centar proširuje svoj tim i raspisuje oglas za prijem radnika...

IstaknutoSport

Elvedina Muzaferija je današnjim nastupom nadmašila čuvenu Žanu Novaković

Elvedina je zauzela 32. mjesto s ukupnim vremenom 2:20.67 i time postavila...