Početna Bosna i Hercegovina Konzorcijum Logistika BiH danas očekuje odgovor bh. institucija o njihovim zahtjevima

Konzorcijum Logistika BiH danas očekuje odgovor bh. institucija o njihovim zahtjevima

186

Konzorcijum Logistika BiH objavio je da danas očekuju jasan i konkretan odgovor nadležnih institucija Bosne i Hercegovine u skladu sa proglasom bh. prijevoznika i zahtjevima koji su već duže vrijeme javno izneseni.

Prijevoznici postavljaju pitanje da li su dobili ijedan konkretan odgovor ili kredibilan zahtjev upućen prema institucijama Republike Hrvatske od naših nadležnih institucija.

– Republika Hrvatska je za Bosnu i Hercegovinu jedan od najvažnijih ekonomskih partnera i susjeda sa kojim dijelimo intenzivne trgovinske i transportne tokove. Upravo zato očekujemo fer, korektan i ravnopravan odnos, zasnovan na dobrosusjedskim odnosima i zajedničkim interesima privrede – navode iz Konzorcijuma.


Od nadležnih institucija u Bosni i Hercegovini očekuju odgovore na pitanja da li su osim izražene zabrinutosti preduzete konkretne aktivnosti u rješavanju problema sa kojima se suočavaju domaći prijevoznici te da li su institucije Bosne i Hercegovine prema Republici Hrvatskoj uputile jasan i kredibilan zahtjev da prijevoznici iz BiH imaju isti tretman i korektan pristup tržištu.

Odgovor nadležnih institucija, kako ističu, očekuju u toku dana.

Večeras će zasjedati Krizni štab Plenuma Konzorcijuma Logistika Bosne i Hercegovine, zajedno sa regionalnim koordinatorima, gdje će biti izvršena detaljna analiza dosadašnjih aktivnosti i donesene odluke o narednim koracima uime transportnog sektora Bosne i Hercegovine, istaknuto je u saopćenju Konzorcijuma.


Možda vas zanima

Sport

Kerim Alajbegović igrač sezone u austrijskoj Bundesligi prema čuvenom portalu

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Kerim Alajbegović iza sebe ima sezonu iz...

Crna Hronika

Mladić napadnut ispred ugostiteljskog objekta u Bugojnu

Policijskoj stanici Bugojno u subotu je prijavljen fizički napad na mladića (19)...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Je li Dodik parama od “Viaducta” lobirao u Americi?

Slovenski medij Necenzurirano.si otkrio je da je kompanija Viaduct, koja je dobila...

BiznisVijesti

Građani i firme na računima u bankama čuvaju više od 37 milijardi KM

Ukupni depoziti domaćih sektora u Bosni i Hercegovini krajem marta dostigli su...

BiznisIstaknuto

Nakon više od decenije Energoinvest se ugovorom od 5,3 miliona KM vraća na tržište Libije

Nakon više od decenije Energoinvest se vraća na tržište Libije potpisivanjem međunarodnog...

Bosna i HercegovinaCrna HronikaIstaknuto

Preminuo muškarac koji je ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku

Muškarac koji je jutros u naselju Jehovac kod Kiseljaka usmrtio punicu, a...

Crna HronikaIstaknuto

Ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku, u bijegu je

Jedna žena je ubijena, dok je druga teško povrijeđena u jutrošnjoj pucnjavi...