Početna Sport Košarkaši BiH poraženi od Češke Republike u susretu petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Košarkaši BiH poraženi od Češke Republike u susretu petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

45

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Pardubicama od selekcije Češke Republike u susretu petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Znatno ojačana selekcija Češke Republike slavila je rezultatom 93:81, a bitno je napomenuti da je domaći sastav vodio od samog početka do kraja susreta.

BiH je u nekoliko navrata imala priliku da dovede meč u rezultatsku neizvjesnost, međutim naši košarkaši u tim trenucima nisu uspjevali iskoristiti slabiju igru protivnika i poentirati. Prva četvrtina okončana je sa sedam razlike prednosti za domaći tim.

U drugom poluvremenu Česi su zaigrali još bolje, “stisnuli” su obranu i stvorili još veću prednost, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 51:36 u korist Čeha.

Posljednji period igre bh. košarkaši započeli su sa 12 poena zaostatka, a domaći sastav nošen publikom ponovo pogađa nekoliko važnih šuteva i odlazi na +17. Međutim u tim trenucima u redovima BiH poenima Edina Atića i Džanana Muse vraća prednost Čeha na 12 poena.


Ipak, BiH do kraja nije uspjela preokrenuti utakmicu u svoju korist. Ponovo su naše košarkaše koštale brojne grešKe koje su domaći košarkaši koristili za nove poene.

U timu BiH istaknuo se Džanan Musa sa 17 poena, dok je John Roberson dodao 16. Čehe je predvodio Ondrej Balvin sa 19 poena, dok su Jaromir Bohacik i Tomaš Satoranski dodali po 16.

Treba napomenuti da je Reprezentacija BiH u ovom meču nastupila pod vodstvom novog selektora Adisa Bećiragića, koji nakon preuzimanja klupe ‘Zmajeva’ od Vedrana Bosnića nije imao dovoljno vremena da upozna ekipu te uigra nove akcije.

BiH će u narednom susretu igrati protiv Bugarske i eventualnom pobjedom plasirala bi se u drugu rundu takmičenja. U drugu rundu prenose se bodovi iz prve, što bi značilo da će u slučaju prolaska Češke bh. tim prenijeti samo dva boda, jer se bodovi protiv zadnjeplasirane ekipe ne prenose.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaCrna HronikaVijesti

Amiru Pašiću Faći pritvor produžen za još dva mjeseca

Na prijedlog Tužilaštva Kantona Sarajevo, Općinski sud u Sarajevu je za još...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Drama u Kaknju: Oštećen gromobran koji u sebi ima radioaktivni sadržaj

U Kaknju se odvijala prava drama kada je uslijed rušenja zgrade došlo...

Visoko

Visoko ugostilo učenike i profesore iz Istanbula

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je imao čast ugostiti 25 učenika i profesora...

Crna HronikaVisoko

Visoko: Uhapšen muškarac zbog posjedovanja droge

Dana 07.05.2026. godine, u 02,40 sati, u mjestu Dobrinje, od strane službenika...

Sport

Sprema se senzacionalna razmjena vozača između dvije F1 ekipe?

Australac Oscar Piastri mogao bi zamijeniti Maxa Verstappena u Red Bullovoj ekipi...

Crna Hronika

Policija istražuje slučaj vršnjačkog nasilja

Policijski službenici policijske stanice Centar u Zenici su po zaprimanju dojave o...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Neviđena prevara u BiH: Primali penziju mrtvog čovjeka, uzeli 100.000 KM

Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje RS suočava se sa ozbiljnim gubicima...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Šta donose Izbori 2026: Kružići, skeneri, rezultati iste noći!

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je odluku o raspisivanju Općih...