Košarkaška reprezentacija BiH večeras protiv Francuske

71

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u rasprodatom Mejdanu večeras dočekuje Francusku.
Maksimalno motivisani i sa mnogo samopouzdanja košarkaški reprezentativci Bosne i Hercegovine dočekuju utakmicu 2. kola kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine u grupi E.

Iza njih je pobjeda na Cipru koju su, kako kažu, apsolvirali dva sata nakon utakmice i okrenuli se utakmici sa Francuzima.

Na press-konferenciji u Mejdanu, prije novog ogleda sa Francuzima, govorili su Aid Berbić, član Upravnog odbora KS BiH, selektor Adis Bećiragić, kapiten Adin Vrabac i najbolji bh. košarkaš Džanan Musa.

Aid Berbić je istakao kako su sve pripreme za utakmicu obavljene, da su karte odavno rasprodate i da će kontrole na ulazu biti rigorozne.

Selektor Adis Bećiragić je fokusiran na taktiku jer zna sa kakvim rosterom raspolažu Francuzi, a kakve igrače ima na raspolaganju bh. reprezentacija.

– Imali smo tri dana za pripreme protiv Kipra i sada se spremamo za velikog protivnika Francusku, koja ima veliki broj kvalitetnih igrača. Mi smo psihički i fizički spremni za dobru utakmicu. Nadamo se dobrom rezultatu, a to znači pobjeda – rekao je Adis Bećiragić.

Kapiten Adin Vrabac je istakao odličnu atmosferu u taboru Zmajeva, a ne sumnja u podršku publike.

– Čast je što sam kapiten reprezentacije BiH. Atmosfera je odlična, kompaktni smo i ne želim trošiti puno riječi. Reći ću da imamo veliko samopouzdanje i spremni smo da izađemo na parket i damo svoj maksimum – rekao je Vrabac.

Na kraju je Džanan Musa rekao kako će protiv sebe imati i svoje saigrače iz Real Madrida, ali i da on na utakmici nikog ne prepoznaje i da će dati svoj maksimum.

– Prethodna okupljanja nisam mogao igrati jer smo imali zabranu. Odradili smo dobro prvu utakmicu i zaboravili je. Okrenuli smo se Francuskoj i maksimalno smo fokusirani. Utakmica će biti teška, ali imamo pravo da se nadamo pobjedi – rekao je Musa.

Utakmica Bosna i Hercegovina i Francuska počinje u 19.00 sati, a ulaznice za utakmicu rasprodate su prije pet dana. Kapije Mejdana bit će otvorene od 17.00 sati.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Svečani ispraćaj u Karau­li: Konjanici čuvaju tradiciju staru više od 500 godina

Konjanici iz Karaule više od pet stoljeća čuvaju tradiciju odlaska na Ajvatovicu....

SvijetVijesti

Još jedan snažan zemljotres pogodio Venecuelu, EMSC objavio podatke

Novi zemljotres, jačine 4,7 stepeni Rihterove skale pogodio je sjevernu obalu Venecuele...

IstaknutoMagazin

Nastup kontroverzne pjevačice Jelene Karleuše u Sarajevu je otkazan

Nastup Jelene Karleuše koji je trebao biti održan 8. augusta u jednoj...

Bosna i HercegovinaVijesti

Prošle su 34 godine od “žive lomače” u Višegradu, porodice još tragaju za kostima

Polaganjem cvijeća i obraćanjem predstavnika udruženja, danas će u Višegradu biti obilježene...

SvijetVijesti

Važna obavijest za vozače: U Sloveniji od danas nova zabrana za kamione

S početkom glavnog dijela turističke sezone u Sloveniji su na snagu stupile...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH “narandžasta”, obala Jadrana “u crvenom”: Pripremite se, kreće toplotni val!

Toplotni val koji prethodnih dana odnosi živote širom Evrope, stigao je i...

InternetIstaknutoTehno

Trump ograničava pristup najnovijoj AI tehnologiji

Američka savezna vlada će provjeravati kompanije koje žele pristup najnovijoj tehnologiji OpenAI-ja,...

Sport

Dembele hat-trickom donio pobjedu Francuskoj protiv Norveške

Francuska je savladala Norvešku sa 4:1 u zadnjem kolu grupe I, u...