“Krajiška Kim Kardashian” na pragu ulaska u Skupštinu (FOTO)

204

Najla Muratović je novo lice na političkoj sceni u BiH. Rođena je 1994. godine u Bužimu, gdje je završila osnovnu školu i Opću gimnaziju. Studij je nastavila na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu -Odsjek za pedagogiju. Članica je Asocijacije mladih SDA Bužim, Asocijacije “Fatma” Bužim, te MO “Varoška Rijeka”.

Do juna mjeseca 2018. godine radila je kao odgajatelj u vrtiću “Kolibrić” Velika Kladuša, gdje je, kaže, stekla veliko znanje i iskustvo. Stub odgojnih i moralnih vrijednosti naslijedila je, kako naglašava, od svoje nane Saje i dida Huseina koji je ujedno bio i prva stepenica u njenoj političkoj naobrazbi.

“Imam sreću da pored porodice, također imam i iskrene prijatelje koji mi daju nesebičnu
podršku, kao i ljudi iz mog dragog Bužima, koji su mi dali ovakvu priliku, jer ipak svi znamo šta predstavlja SDA u BiH i koliko je sama čast i uspjeh biti na listi jedne ovakve stranke.

Ovom prilikom bih također zahvalila svima njima što vjeruju u mene, moje ciljeve, planove i da im obećam da ću uvijek raditi za dobro svih nas”, rekla je Najla u jednom od intervjua uoči izbora.

Stranka demokratske akcije (SDA) je nakon 77, 3 posto obrađenih biračkih mjesta i dalje u vodstvu za Skupštinu Unsko-sanskog kantona (USK). Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine je danas objavom preliminarnih rezultata potvrdila da je trenutno vodeća stranka u tom kantonu osvojila 20.087 glasova ili 28,68 posto.

Najla je trenutno peta na listi SDA i osvojila je 2.347 glasova.

Dodajmo da Najla na društvenoj mreži Instagram ima skoro 20 hiljada pratitelja.

Možda vas zanima

Prošlo je 17 godina od smrti Žana Marolta

Velikan bh. glumišta Žan Marolt preminuo je na današnji dan prije 17...

BIHAMK: Velike kolone vozila na izlazima iz Srebrenice

U poslijepodnevnim satima nakon završenog ukopa identificiranih žrtava genocida u Srebrenici, pojačan...

Majci Ramizi je svaki dan 11. juli: Jednog sina su mi ubili, drugog su zaklali – još mu tražim glavu…

Ramiza Gurdić, jedna od Majki Srebrenice, u emotivnom obraćanju govorila je o...

FIBA 3×3 spektakl se vraća u Visoko: Turnir 8. i 9. augusta u Parku “Ravne 2”

Park “Ravne 2” u Visokom i ove godine bit će domaćin atraktivnog...

ref

Evo zašto Belgija nije dobila penal, iako je Rodri igrao rukom u kaznenom prostoru

Belgijci su tražili kazneni udarac, no sudac Michael Oliver nije puno dvojio....

U Rijeci obilježena 31. godišnjica genocida u Srebrenici: U more položena 31 bijela ruža

Tradicionalnim mimohodom „Srebrenica svijetom hodi 2026.“ u Rijeci je obilježena 31. godišnjica...

Vlada ZDK odobrila više od milion KM za privredu, okoliš i lokalne zajednice

Vlada Zeničko-dobojskog kantona, kojom je predsjedavao premijer Nezir Pivić, održala je danas...

Deset firmi bez ijednog radnika u RS prošle godine ostvarilo više od 37 miliona KM dobiti

Čak deset preduzeća u Republici Srpskoj, koja prema zvaničnim podacima nisu imala...