Početna Bosna i Hercegovina “Krimolovci” u martu zaprimili 326 poziva od kojih je 71 sa korisnim informacijama

“Krimolovci” u martu zaprimili 326 poziva od kojih je 71 sa korisnim informacijama

93

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) su u martu 2024. godine registrovali ukupno 326 poziva, od kojih je 71 poziv sa korisnim informacijama o krivičnim djelima i izvršiocima, na osnovu kojih je sačinjeno isto toliko kriminalističko – obavještajnih izvještaja.

Kako je saopćeno iz SIPA-e, putem telefonske linije “Krimolovci”, zaprimljeno je ukupno 225 poziva, od kojih je devet poziva bilo sa korisnim informacijama o krivičnim djelima i izvršiocima.

Istaknuto je i da je putem elektronskog obrasca za prijavu krivičnog djela na zvaničnoj web stranici SIPA-e, zaprimljena je 101 prijava, od čega je 39 prijava bilo sa korisnim informacijama.

“U martu su pristigle 22 povratne informacije po kojima je postupala SIPA ili su dostavljene od strane nadležnog policijskog tijela”, saopćeno je.

Pored navedenog, policijski službenici SIPA-e su dali 42 savjeta građanima koji su ih kontaktirali putem anonimnog i besplatnog telefonskog broja “Krimolovci” – 080 020 505.

Možda vas zanima

Visoko

Sunčan i topao dan u Visokom: Temperatura danas do 31 stepen

U Bosni i Hercegovini danas se očekuje sunčano uz malu do umjerenu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Ugrožen sistem kroz koji BiH mjesečno naplati više od 800 miliona KM

Nakon jučerašnjeg saopštenja Agencije za identifikaciona dokumenta, evidenciju i razmjenu podataka Bosne...

Sport

Uoči utakmice Džeko pokazao ko su najvjerniji navijači reprezentacije Bosne i Hercegovine

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko uoči večerašnje utakmice podijelio je...

Magazin

Dječak iz Livna postao hit na mrežama: “Navijao bih i za Srbe” (VIDEO)

Maleni dječak iz Livna postao je hit na društvenim mrežama komentarišući za...

Magazin

Kristijan Iličić krenuo za Los Angeles: “Idemo podržati Bosnu i Hercegovinu!”

Poznati hrvatski putopisac i avanturista Kristijan Iličić objavio je video s aerodroma...

Bosna i HercegovinaVijesti

Zatvor na Igmanu “krcat”: U njemu smješteni Adnan Šerak, Amel Bogućanin…

Izgradnja ovog kompleksa visoke sigurnosti, koji može primiti 150 pritvorenih osoba, započela...

InternetTehno

Apple diže cijene zbog troškova čipova

Apple planira povećati cijene svojih proizvoda nakon što su naglo porasli troškovi...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Siva lista prijeti BiH: Uplate će kasniti, krediti poskupjeti…

Građane i privredu Bosne i Hercegovine mogle bi pogoditi ozbiljne posljedice nakon...