Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Kroz “pranje novca” u Sarajevu došao do 2,4 miliona KM

Kroz “pranje novca” u Sarajevu došao do 2,4 miliona KM

36

Kantonalni sud u Sarajevu u cijelosti je prihvatio prijedlog Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo te odredio jednomjesečni pritvor Juri Miletiću, vlasniku „AC Juro“ zbog opasnosti od bjekstva, kao i zbog bojazni da će ponoviti krivično djelo.

Istovremeno za njegovu suprugu određene su mjere zabrane i to napuštanja boravišta, zabranu putovanja, oduzimanje putnih isprava i korištenje lične karte za prelazak državne granice Bosne i Hercegovine.

Također, Kantonalni sud je na prijedlog Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo donio rješenje o privremenoj zabrani raspolaganja nekretninama i to 20 stanova, 26 ostava i 16 garažnih mjesta na području Kantona Sarajevo koje su već dodijeljene Federalnoj agenciji za upravljanje oduzetom imovinom na dalju nadležnost. Ukupni iznos do sada utvrđene protivpravne imovinske koristi za koju se sumnja da je pribavljena krivičnim djelom „Pranje novca“ prelazi iznos od 2,4 miliona KM.


Istraga u navedenom predmetu se nastavlja
Istovremeno, prilikom pretresa otkrivena je i privremeno oduzeta velika količina poslovne dokumentacije koja može poslužiti kao dokaz da je počinjeno navedeno krivično djelo.

Akciju „Bulevar“ Kantonalno tužilaštvo KS realiziralo je u saradnji sa Poreznom upravom Federacije Bosne i Hercegovine, ministarstvima unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona i Zeničko-dobojskog kantona, te Državnom agencijom za istrage i zaštitu (SIPA).

Istraga u navedenom predmetu se nastavlja, saopćeno je iz Ureda glavne kantonalne tužiteljice.


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Ubistvo u Njemačkoj: Srbin pogođen samostrijelom

Pedesetogodišnji Nijemac prijavio je putem hitnog poziva policiji da je ubio drugog...

Crna HronikaIstaknuto

POSKOK pretresa kabinet Rame Isaka, službene prostorije i računare

Po naredbi Posebnog odjela Vrhovnog suda Federacije Bosne i Hercegovine, a uz...

BiznisVijesti

Trgovci zatečeni: Objavljeno Uputstvo za aplikaciju o cijenama

Federalno ministarstvo trgovine danas je, na iznenađenje sektora trgovine, obavijestilo javnost da...

Vijesti

Planet Soft osporava izbor ponuđača za izborne tehnologije, najavljuje sudski postupak

Kompanija “Planet Soft” iz Banje Luke najavila je pokretanje sudskog postupka nakon...

IstaknutoSport

Rođen u Švedskoj, ali srce kaže BiH: Zmajevi dobili još jednog velikog talenta!

Kenan Busuladžić, fudbaler bosanskohercegovačkog porijekla, odlučio je u budućnosti nastupati za reprezentaciju...

Visoko

Novi kriminalistički tehničari spremni: MUP ZDK okončao obuku

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUPZDK) realizovala je internu obuku...

Bosna i HercegovinaVijesti

Miletić potvrdio da neće biti kandidat za člana Predsjedništva

Zlatko Miletić, delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, komentarisao...

BiznisBosna i Hercegovina

Uvoz hrane premašio 5,3 milijarde KM

Uvoz hrane i ostalih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda u BiH je prošle godine iznosio...