Krvnik na postelji: Zločinac Ratko Mladić u teškom stanju, širi mu se infekcija

106

On ima i pritisak i šećer, probleme sa srcem i bubrezima. Ta kombinacija je nezgodna zato što kada jedno liječite, drugo strada i obrnuto, kaže Darko Mladić, sin osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića.

– Infekcija dekubitusa kod nekadašnjeg komandanta Glavnog štaba Vojske Republike Srpske generala Ratka Mladića proširila se, nije pod kontrolom i srpski doktori su zabrinuti kako će biti u perspektivi, izjavio je za Srnu Darko Mladić, sin osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića.

– Dekubitus se dosta se proširio. Mi smo naknadno saznali. Videli smo da je on bio u nekom padu. To se sada rešava. Nadamo se da će uspeti, ali vrlo je nezgodno, rekao je Mladić.

On je rekao da je zločincu Mladiću nakon prethodnih zdravstvenih komplikacija bila “neophodna rehabilitacija i da sada ne bi bio u ovakvoj situaciji da je ustao na noge”.

– On je odavno trebao da bude u boljim uslovima. On je od aprila prošle godine u njihovom stacionaru, u zatvorskoj bolnici, i tamo gde se nalazi ne može da dobije te uslove. Nemaju kapacitete za to, rekao je Mladić.

On je naveo da je njegov otac već ranije imao problem sa dekubitisom, ali da je saniran.

– Ovo mu je drugi put da je u takvoj situaciji. Oni su mu tada predlagali kao opciju amputaciju noge, što je on odbio, pa je to bilo sanirano i jedno vreme mirno, ali sada se infekcija vratila i proširila, rekao je Darko Mladić.

On je naglasio da cijeli tim oko osuđenog ratnog zločinca prati njegovo stanje u onoj mjeri koliko dobija informacije.

– Nama jednom mesečno daju nekakve izveštaje koji nisu dovoljno detaljni. Nikada ne dobijamo, na primer, laboratorijske analize, nego samo neke zbirne izveštaje iz kojih izvlačimo zaključke i pokušavamo da od njih dobijemo dodatne informacije, rekao je Mladić.

Odgovarajući na pitanje da li je osuđeni ratni zločinac Mladić komunikativan, on je rekao da njegov otac ima periode kada je dobro i periode kada ne može da govori, a da je trenutno u fazi kada vrlo malo govori.

Darko Mladić je naveo da je pritisak osuđenog ratnog zločinca Mladića trenutno pod kontrolom i nije faktor koji ga ugrožava.

– On ima i pritisak i šećer, probleme sa srcem i bubrezima. Ta kombinacija je nezgodna zato što kada jedno lečite, drugo strada i obrnuto. Taj problem sa bubrezima su mu oni izazvali prošle godine sa tim jakim diureticima, a nisu ga hidrirali i sada se situacija pogoršala do nivoa da se dešavaju novi problemi… infekcija dekubitusa i tako dalje, naveo je Mladić.

Prema njegovim riječima, osuđeni ratni zločinac Mladić je “odavno trebao da bude u boljim uslovima”.

– Tamo gde se nalazi, on ne može da dobije te uslove, zaključio je Darko Mladić.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Hladna fronta stiže u BiH, pojedinim krajevima prijeti jako nevrijeme

Nakon što su jučer poslijepodne olujna nevremena pogodila dobar dio centralne i...

Nogometaši Čelika otputovali na pripreme na Kupres

Nogometaši Čelika otputovali su na Kupres, gdje će odraditi glavni dio priprema...

Braća Andrew i Tristan Tate uhapšeni u SAD, Britanija traži izručenje

Američka služba maršala u subotu je uhapsila Andrewa i Tristana Tatea, nakon...

Veliki pad Facebooka: Korisnici iz BiH i svijeta ne mogu pristupiti mreži

Popularna društvena mreža Facebook jutros je nedostupna velikom broju korisnika, a problemi...

Srebreni odbojkaši stigli u Sarajevo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci, koja je jučer u Hangzhou...

Ostala je udovica s četvero djece, a danas ponosno grli troje doktora

Život Bege Tihak iz naselja Odvode kod Gornjeg Vakufa-Uskoplja mogao bi stati...

Messi konačno progovorio o čuvenoj fotografiji s Yamalom: Iskreno, to je ludo

Jedna od najpoznatijih fotografija u svijetu nogometa kako Lionel Messi kupa Laminea...

Gužve na granici BiH-Hrvatska, duge kolone i na magistrali prema jugu

U danima vikenda, dok traje sezona godišnjih odmora, posebno je izražena pojačana...