Lana Pudar osvojila drugu zlatnu medalju na Mediteranskim igrama

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica 16-godišnja Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju gradu Oran u Alžiru, u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je ovu dionicu isplivala za 57,55 sekundi, što je novi mediteranski rekord.
Pudar je nastup u finalu izborila jutros u drugoj polufinalnoj grupi kada je s vremenom 59,81 sekundi prva stigla do cilja. U polufinalnim trkama bolja od nje bila je Italijanka Ilaria Bianchi s vremenom 59,55, koja je u finalu završila na trećem mjestu.

Lana Pudar je na ovim Mediteranskim igrama osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin, dok je u disciplini 50 metara bila peta. Večerašnjom trkom mlada bh. plivačica završila je svoj nastup na Mediteranskim igrama.