Početna Svijet Region Lažna dojava o bombi uoči suđenja Sanaderu

Lažna dojava o bombi uoči suđenja Sanaderu

269

U 9.30 sati na Županijskom sudu u Zagrebu trebalo se nastaviti suđenje Ivi Sanaderu. Međutim, zbog dojave o bombi u zgradu suda nije se moglo ući.

Policija je ispraznila zgradu, a pirotehničari su je provjerili i utvrdili da se radilo o lažnoj dojavi. Policija traga za počiniteljem tog kaznenog djela.

Suđenje bivšem premijeru Ivi Sanaderu nastavit će se u 12 sati svjedočenjem bivšeg ministra vanjskih poslova Mate Granića. Danas bi trebao biti ispitan i Robert Tafra. Sanader se tereti za uzimanje 3,6 milijuna kuna provizije od austrijske Hypo banke te primanje 10 milijuna eura mita od mađarskog MOL-a kojemu je, prema tvrdnjama tužiteljstva, zauzvrat omogućio stjecanje većinskih upravljačkih prava u Ini.

(VisokoIN/HRT)

Možda vas zanima

Velika investicija u Visokom: Sinsay, JYSK, Pepco, dm i LC Waikiki stižu u grad

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo obišli...

U Šibeniku pronađena dva glisera ukradena u Švedskoj, vrijede 220.000 evra

Šibenska policija je u saradnji sa splitskim policajcima pronašla na području Šibenika...

Pozivom na broj 17056 darujete 2 KM za malog Edina Mahmutovića iz Ilijaša.

Dragi naši prijatelji, prenosimo vam apel majke za njenog sina Edina: “Iza...

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona prisustvovala obilježavanju Dana Općine Olovo: Dobra saradnja za bolju budućnost svih građana Olova

Delegacija Zeničko-dobojskog kantona, koju su predvodili premijer Nezir Pivić i predsjedavajući Skupštine...

Najbolja bh. skijašica doživjela prijelom noge na treningu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija doživjela je povredu tokom treninga veleslaloma u...

Vlada FBiH odobrila 70.000 KM za transport stradalih planinara s Elbrusa

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine odobrila je danas 70.000 KM za transport...

Pokrenut apel za Đemilu Merdan iz Visokog: Pomozimo joj da ponovo stane na svoje noge

Udruženje Pomozi.ba pokrenulo je apel za Đemilu Merdan iz Visokog, koja je...

SAZNAJEMO: Kakanjski rudari ponovo obustavili proizvodnju

Kakanjski rudari ponovo su obustavili proizvodnju, saznaje Visokoin.com . Prema informacijama “Visokoin.com”,...