Početna Sport LEGENDARNI MARKO TOPIĆ, BEZ DLAKE NA JEZIKU

LEGENDARNI MARKO TOPIĆ, BEZ DLAKE NA JEZIKU

55

Elvir Bolić i Marko Topić gostovali su na televiziji BHT i razgovarali na temu reprezentacije.

Boliću je neshvatljivo kako je BiH primila dva gola iz kontra napada u trenutku kada vodi ili ima neriješen rezultat, ali je i dao smjernice kako bi trebalo raditi u budućnosti. Topić smatra kako u savezu nema ko napraviti plan i viziju reprezentacije.

“Krajnje je vrijeme da shvatimo da nismo više reprezentacija sa 7-8 igrača koji nose velike europske klubove. Ne smijemo da se nadigravamo, sa svakom reprezentacijom treba da igramo tvrdo, na rezultat. Tek onda da pokušamo napraviti razliku individualnim kvalitetama kakve imaju poneki igrači iz svih ekipa iz regiona. Već godinama govorim da nam Island treba biti primjer, to su ove utakmice baraža opet pokazale. Trebalo bi uključiti klubove, da se i u klubovima uigrava isti stitem. Pa Island to uspijeva sa manjom ligom i slabijim izvorom igrača nego mi. Nama nadigravanje nikako ne odgovara, moramo igrati tvrdo. Pa Grčka je tako došla do titule europskog prvaka, valjda i mi možemo barem do plasmana” smatra Elvir Bolić.


“Danas je 11 dana od utakmice protiv Ukrajine. Niko se ne javlja iz saveza, svi su se posakrivali. Misimović je dan poslije utakmice kao direktor reprezentacije morao dati intervju. A on je poslije utakmice odmah otišao u Minhen. I ko da napravi plan, ko da napravi viziju? Sramotno od ljudi iz saveza. ” kategoričan je Marko Topić.

“Što se mene tiče Milošević ne treba ostati selektor. Nije ostvario cilj ni kao Hadžibegić ni kao Kodro. Ali gdje i kako tražiti novog selektora?” Topić.

“Savo mi je prijatelj, ovdje nije tema ni on, ni Kodro ni Faruk. Problem je kako dolaze i odlaze selektori. Pa jedina smo reprezentacija koja je u tako kratkom periodu imala toliko selektora. I onda očekujemo da odemo na veliko takmičenje? A protiv nas ekipe koje rade sistemski…” zaključio je Bolić.


Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Politička scena u Visokom pred promjenama: Hoće li biti prijevremeni izbori?

Ukoliko se potvrde informacije da bi aktuelni gradonačelnik Visokog Mirza Ganić mogao...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Advokatica Vasvija Vidović zatvorsku kaznu zamijenila novčanom

Sarajevska advokatica Vasvija Vidović koju je Sud Bosne i Hercegovine osudio za...

Bosna i HercegovinaVijesti

U FBiH u martu 73.297 turista: Ostvareno 140.390 noćenja, najviše gostiju iz Hrvatske

Ukupan broj dolazaka turista u martu 2026. godine u Federaciji BiH iznosio...

IstaknutoSport

Demirović se oglasio nakon što je častio navijače: “Ovo je najljepša stvar koja mi se desila u životu, morao sam…”

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović još jednom je pokazao koliko mu...

Biznis

Milijarder rođen u BiH u megaprojektu od 50 milijardi evra

Preduzetnik Jako Andabak, hrvatski investitor rođen u BiH, poznat je po ulaganjima...

SvijetVijesti

Njemačka ide u novo ogromno zaduženje: Skoro 200 milijardi evra u 2027.

Njemačka planira novo zaduženje od skoro 200 milijardi evra u 2027. godini...

Crna HronikaSvijet

Mladić uhapšen nakon brutalnog ubistva djeda čekićem

Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) i Odjeljenja za borbu protiv krvnih delikata...

Visoko

Policija upozorava: Nikada ne dijelite ove podatke – ostajete bez novca!

U cilju zaštite građana od internet prevara usmjerenih na bankovne račune, upozoravamo...