Liverpool kiksao na startu sezone, Mitrović postigao dva gola za Fulham

Fudbaleri Fulhama i Liverpoola remizirali su u susretu prvog kola engleske Premier lige odigranom na Craven Cottageu, a rezultat je glasio 1:1.

Domaći tim kao da je iznenadio Redse krenuvši dosta agresivno od samog početka. Napravio je tim Marca Silve nekoliko izglednih prilika, a pogidili su i okvir gola preko Kebana.

Do zaslužene prednosti stigli su u 32. minuti susreta. Tete je sa desne strane uputio sjajan centaršut, a Aleksandar Mitrović glavom smjestio loptu iza leđa Alissona.

Izvor : Action Images via Reuters/Peter Cziborra
Kao da je taj pogodak probudio ekipu Liverpoola. Nakon toga tim Jurgena Kloppa zaigrao je znatno konkretnije, a najbolju priliku u samom finišu propustio je Luis Diaz koji je nakon sjajnih driblinga pogodio stativu gola koji brani Rodak.

Na startu drugog dijela Klopp u igru ubacuje Darwina Nuneza i Harveya Elliotta što je odmah dalo rezultat. U 64. minuti Urugvajac petom nakon centaršuta Milnera šalje loptu iza leđa Rodaka. Tako je Nunez nagovijestio da će biti veliko pojačanje za tim Jurgena Kloppa.

Nastavili su Redsi sa napadima nakon izjednačujućeg pogotka, ali u 72. minuti novi hladan tuš. Virgil van Dijk je srušio Mitrovića, a sudija Madley pokazao na bijelu tačku. Situgan izvođač nastrožije kazne bio je upravo reprezentativac Srbije.

Redsi su do boda stigli osam minuta kasnije. Alexander Arnold je poslao dugu loptu za Nuneza, a Urugvajac u želji da primiri loptu dodao je do Salaha koji pogađa mrežu Fulhama.

Kapiten Liverpoola Jordan Henderson u četvrtoj minuti nadoknade imao je veliku priliku kada je sa ruba kaznenog prostora silovitim udarcem pogodio prečku.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tako Fulham povratničku sezonu u Premier ligi počeo na najbolji mogući način.