Liverpool slavio u velikom gradskom derbiju i pogurao Everton u zonu ispadanja

Fudbaleri Liverpoola savladali su u velikom Merseyside derbiju ekipu Evertona sa 2:0.

Prvo poluvrijeme posljednjeg susreta nedjeljnog programa 34. kola Premiershipa završeno je bez golova, a ekipe nisu uputile niti jedan šut u okvir gola. Igra je bila dosta isjeckana, uz mnogo prekršaja, naguravanja i nervoze.

Ipak, Redsi su u drugom poluvremenu krenuli dosta agresivnije, a ključni potez Jurgen Klopp napravio je uvođenjem Divocka Origija i Luisa Diaza u 60. minuti.

Samo dvije minute kasnije Liverpool stiže u prednost. Salah je sjajno kombinovao sa Origijem, potom centrirao u peterac, a Andy Robertson glavom smjestio loptu iza keža Jordana Pickforda.

U 85. minuti rezerve su kreirale drugi gol Liverpoola. Diaz je nakon ubačaja pokušao atarktivno škaricama, ali nije zakačio loptu na najbolji način te je ona došla dirketno na glavu Origija koji postavlja konačan rezultat.

Redsi su nakon ovog trijumfa ponovo prišli Cityju na samo bod zaostatka i sada imaju 79 bodova. Everton je 18. u zoni ispadanja sa 29 bodova. Dva manje u odnosu na Burnley, ali i meč manje.