Početna Bosna i Hercegovina Ljuti Novalić tipka iz zatvora: Da sam htio da dam aerodrom, mislite li da bih bio ovdje gdje sam sada?!

Ljuti Novalić tipka iz zatvora: Da sam htio da dam aerodrom, mislite li da bih bio ovdje gdje sam sada?!

0

Nakon što je premijer Federacije BiH Nermin Nikšić objavio dokaze da je prethodni saziv Vlade FBiH, kojeg je vodio Fadil Novalić, u planu imao koncesije aerodroma, oglasio se izrevoltirani Novalić iz zatvorske ćelije.

– Tražili su aerodrom od mene. Nudio sam im da naprave aerodrom pored našeg ako već toliko inzistiraju. Ja sam svjestan njegove strateške važnosti za našu zemlju i njene građane, i moj je stav da on treba da ostane nama i našoj djeci.

Dokument koji si objavio datira iz 2020. godine. Jesam li tada stavio aerodrom pod koncesiju? Nisam. I tu se sva priča završava. Da sam imao namjeru staviti aerodrom pod koncesiju, to bih i učinio.

Uostalom, da sam htio da dam aerodrom, mislite li da bih bio ovdje gdje sam sada? – napisao je Novalić.

Podsjetimo, još uvijek nije poznato kako je moguće da Novalić u zatvoru ima konstantan pristup Facebooku i društvenim mrežama ili to neko čini umjesto njega. No, jedno je sigurno – više je nego aktivan.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Poruka iz Brisela na 30. godišnjicu Dejtona: BiH mora iskoristiti šansu za EU

Povodom 30. godišnjice zvaničnog potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma u Parizu, visoka predstavnica...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH dobija još 11 kilometara najsporije građenog autoputa u regionu

Javno preduzeće Autoceste FBiH dobilo je jučer upotrebne dozvole za dvije nove...

Bosna i HercegovinaVijesti

Za saobraćaj zatvorena jedna cijev tunela na autoputu u Hercegovini

U jutarnjim satima na dionicama u kotlinama i uz riječne tokove upozoravamo...

Bosna i HercegovinaVijesti

Reforma pravosuđa u Bosni i Hercegovini – priča stara gotovo dvije decenije

Uz imenovanje glavnog pregovarača sa Evropskom unijom reforma pravosuđa – odnosno usvajanje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vozaču iz BiH izgorio šleper sa natovarenim mercedesima

Na njemačkom autoputu A8 kod Iršenberga dogodio se incident kada je u...

Bosna i Hercegovina

Zabrana pušenja stiže u RS: Ugostitelji podržali zakon

Prijedlog zakona o zaštiti zdravlja stanovništva od duhanskih i ostalih proizvoda za...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Rastu penzije u FBiH, predizborno obećanje ili stvarna briga za najstarije

Dobra vijest za penzionere u Federaciji Bosne i Hercegovine. Federalni ministar rada...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Preminuo Emir Mešić: Zviždač koji se godinama borio protiv korupcije

Iza njega su ostali roditelja, supruga, kćerke, sin, brat te mnogobrojna rodbina...