Madridski ‘rat’ Atleticu: Real bez trofeja

Večeras je na stadionu Santiago Bernabeu odigran finalni susret Kupa Kralja u kom su se sastali gradski rivali, Real Madrid i Atletico Madrid. Nakon 120 minuta igre, trofej je pripao Atletico Madridu. koji je slavio sa 1:2.

Kraljevi su došli do prednosti u 14. minuti susreta. Loptu je iz kornera ubacio Mesut Ozil, Cristiano Ronaldo je sjajno skočio te je glavom savladao golmana Atletica.

Nakon ovog pogotka, Kraljevi su se malo povukli što se ispostavilo kao pogrešan potez. Atletico je napao te je u 34. minuti stigao do poravnjanja.

Falcao je poslao sjajnu loptu za Diega Costu koji je preciznim udarcem savladao Lopeza.

Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo, a u nastavku se vidjela dobra igra na obje strane.

Ipak, kako je odmicalo drugo poluvrijeme, Real je postajao sve konkretniji, a sjajna prilika je propuštena u 62. minuti kada su Benzema i Ozil šutirali, ali lopta nije završila u mreži.

Ronaldo je u 68. minuti imao sjajnu priliku. Šutirao je iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, lukavo, ispod živog zida, ali je loptu zaustavila stativa.

U 77. minuti glavni sudija je zbog prigovora isključio trenera Real Madrida, Jose Mourinha te su Kraljevi do kraja bili uskraćeni za instrukcije sa klupe.

Do kraja regularnih 90 minuta promjene rezultata nije bilo pa se ušlo u produžetke.

I jedni i drugi su u prvom produžetku imali velike prilike da dođu do gola koji bi vjerovatno sve riješio, ali je nedostajalo koncentracije.

Ipak, u 100. minuti, Miranda je nakon ubačaja iz kornera uspio da savlada Diega Lopeza koji je pogrešno procijenio let lopte te je Atletico poveo sa 1:2. Sjajnu priliku za Real je imao Higuain u 105. minuti utakmice, ali Courtois odlično reagovao.

Još jednu veliku priliku za Real imao je Mesut Ozil, ali je Courtois uspio nevjerovatnom intervencijom da spasi svoju ekipu. Sredinom drugog produžetka isključen je Cristiano Ronaldo te se vidjelo da Real neće moći više ništa da napravi.

Ostalo je 1:2 te je trofej Kupa Kralja pripao Atleticu.