Početna Bosna i Hercegovina Magazinović posjetio klizište na Trebeviću: Šokiran sam! Pozivam na hitnu sjednicu kako bi se izbjegla moguća tragedija

Magazinović posjetio klizište na Trebeviću: Šokiran sam! Pozivam na hitnu sjednicu kako bi se izbjegla moguća tragedija

33

Saša Magazinović, poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine objavio je da je posjetio klizište na Trebeviću i da je šokiran viđenim. Kako je poručio, priroda je poslala upozorenje, a sada je do ljudi.

“Obilazak klizišta na Trebeviću me uvjerio u ogromne razmjere potencijalnog problema za stanovništvo. Šokiran sam viđenim”, kazao je Magazinović i dodao:
“Pozivam na hitno zasjedanje Međuentitetskog tijela za okoliš i uključivanje viših nivoa vlasti. To se jednostavno mora desiti da bi se izbjegla moguća tragedija”.


Dodaje da pruža podršku aktivnostima načelnika Irfana Čengića.

“Pružam punu podršku aktivnostima načelnika Irfan Čengić i općinskih službi u Starom Gradu, posebno na alarmiranju svih nadležnih. Pozivam ih sve da dođu i sami se uvjere. Siguran sam da će nakon toga reagovati bez odlaganja”.

“Ovo je prije svega problem uništavanja okoliša sa dva faktora. Istresanje i stvaranje divlje deponije i nekontrolisana nelegalna sječa šume. Ne smijemo dozvoliti bilo kakvo odugovlačenje. Priroda je poslala upozorenje, sad je do ljudi!”, poručio je Magazinović na Facebooku.


Možda vas zanima

Sport

Kerim Alajbegović igrač sezone u austrijskoj Bundesligi prema čuvenom portalu

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Kerim Alajbegović iza sebe ima sezonu iz...

Crna Hronika

Mladić napadnut ispred ugostiteljskog objekta u Bugojnu

Policijskoj stanici Bugojno u subotu je prijavljen fizički napad na mladića (19)...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Je li Dodik parama od “Viaducta” lobirao u Americi?

Slovenski medij Necenzurirano.si otkrio je da je kompanija Viaduct, koja je dobila...

BiznisVijesti

Građani i firme na računima u bankama čuvaju više od 37 milijardi KM

Ukupni depoziti domaćih sektora u Bosni i Hercegovini krajem marta dostigli su...

BiznisIstaknuto

Nakon više od decenije Energoinvest se ugovorom od 5,3 miliona KM vraća na tržište Libije

Nakon više od decenije Energoinvest se vraća na tržište Libije potpisivanjem međunarodnog...

Bosna i HercegovinaCrna HronikaIstaknuto

Preminuo muškarac koji je ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku

Muškarac koji je jutros u naselju Jehovac kod Kiseljaka usmrtio punicu, a...

Crna HronikaIstaknuto

Ubio punicu i ranio suprugu u Kiseljaku, u bijegu je

Jedna žena je ubijena, dok je druga teško povrijeđena u jutrošnjoj pucnjavi...