Maglaj: “Opljačkao komšinicu pa ukradenim TV-om platio auto-mehaničaru”

46

Opštinski sud u Zavidovićima potvrdio je optužnicu protiv Nijaza Muminovića (36), koja ga tereti da je pod okriljem noći u Maglaju upao u kuću komšinice B.E., za koju je znao da je u inostranstvu, te ukrao veći broj stvari, uključujući i TV plazmu, koju je potom dao Erzinu Husiću (35) za popravku vozila.
Opštinski sud u Zavidovićima potvrdio je optužnicu protiv Nijaza Muminovića (36), koja ga tereti da je pod okriljem noći u Maglaju upao u kuću komšinice B.E., za koju je znao da je u inostranstvu, te ukrao veći broj stvari, uključujući i TV plazmu, koju je potom dao Erzinu Husiću (35) za popravku vozila.
“Muminović je nasilno otvorio prozor u prizemlju kuće pa ušao unutra, te ukrao motornu pilu, kuhinjsku napu, električnu ugradbenu peć sa staklenim ringlama, mikrovalnu ugradbenu peć, ugradbenu mašinu za pranje posuđa, tepih, inoks tavu, električni roštilj, četiri muške košulje, duksericu, štapni mikser, kutiju sa tiplama, sjekiru, torbicu sa sitnim bravarskim alatom, TV plazmu marke FOX sa daljinskim i TV plazmu marke VEST40 sa daljinskim”, navodi se u optužnici.
Uz Muminovića optužen je i Husić, pošto je, kako ga terete, iako je to znao, od Muminovića uzeo na ime usluge za popravku vozila TV plazmu FOX sa daljinskim, za koje je, tvrdi se, znao da ih je Muminović ukrao iz kuće njihove komšinice B.E.

“Zatim je dogovorio prodaju i drugih stvari koje potiču iz te krađe. Sa T.D. iz Doboja dogovorio je prodaju motorne pile, kuhinjske nape, električne ugradbene peći, mikrovalne ugradbene peći i ugradbene mašine za pranje posuđa”, istaknuto je u optužnici, a potvrđeno je “Nezavisnim novinama”.
Te stvari je, dodaje se, osim ugradbene mašine za pranje posuđa, svojim vozilom Muminović odvezao i prodao T.D. za 300 KM.

“Ta mašina nije mogla stati u vozilo Muminovića te ju je naredni dan svojim vozilom dovezao i Husić, a T.D. je tada dao još 100 KM”, ističe se u optužnici.

Potom je, dodaje se, dogovorena i prodaja TV plazme VEST40, sa daljinskim.

“Nju je zatim svojim vozilom Muminović odvezao i prodao B.F. u Tešnju za 150 KM”, naglašeno je u optužnici.

Možda vas zanima

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...

Starlink stiže u BiH: Otvorena firma u Sarajevu

Građani Bosne i Hercegovine bi, prema najnovijim informacijama, napokon mogli dobiti pristup...

Jasmin Slatina novi trener RK Bosna Visoko Ekoenergija

Rukometni klub Bosna Visoko Ekoenergija dobio je novog šefa stručnog štaba, a...

Ekrem Imamoglu ponovo udaljen iz sudnice tokom suđenja za korupciju

Ekrem Imamoglu, gradonačelnik Istanbula i jedna od najistaknutijih figura turske opozicije, ponovo...

Turistkinja tvrdi da je seksualno napadnuta kod Mostara

Alis Čepmen, turistkinja i aktivistica koja je međunarodnoj javnosti poznata i po...

Zukorlić predvodi delegaciju Sandžaklija na Maršu mira 2026.

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) ministar Usame Zukorlić, pridružio se danas...

Sud odbio žalbu Nove Željezare Zenica: U petak ročište o uvođenju vanredne uprave

Rješenjem Kantonalnog suda u Zenici odbijena je žalba privrednog društva Nova Željezara...

Samo u BiH: Komšiji otrovao dvije krave, uginule su

Još jedna nevjerovatna situacija stiže iz Bosne i Hercegovine, tačnije iz sela...