Početna Bosna i Hercegovina Majka i sin sklonjeni sa kiše, večeras će spavati u toplom

Majka i sin sklonjeni sa kiše, večeras će spavati u toplom

17

Majka i sin iz Zenice, a koji su živjeli na otvorenom na Kamberovića polju danas su dobili smještaj.

“Nakon što su pojedini lokalni blogovi objavili da na Kamberovića polju u Zenici živi majka sa sinom stopostotnim invalidom, gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović odmah je kontaktirao nadležne službe zahtijevajući da se ovaj problem promptno riješi”, saopšteno je iz Gradske uprave u Zenici.

On je rekao da je zajedno sa resornom službom, po hitnom postupku pronašao rješenje te su smjestili tu porodicu u stan u Radakovu.


“Odmah po saznanju da majka sa sinom boravi na otvorenom odnosno na Kamberovića polju po zimi i kiši, naredio sam nadležnim službama da se u roku od odmah zbrine porodica. Lično sam otišao i uručio majci i sinu stan, da mogu večeras mirno spavati oni u stanu i ja u svojoj kući. Od direktora Centra za socijalni rad sam upoznat da su im ranije davali određene smještaje, međutim, to im nije odgovaralo. Također, od njih sam obaviješten da oni nisu bili na Kamberovića polju dva mjeseca, kako tvrde pojedini mediji, jer su nedavno izašli iz smještaja koji im je dodijeljen, baš kao što nije istina da je Kabinet gradonačelnika ikada kontaktiran po ovom pitanju”, rekao je Kasumović.

Majka koja je sa sinom bila bez krova nad glavom nije krila oduševljenje.

“Nisam vjerovala da će se ovo desiti. Zateklo me, vjerujte. Prezadovoljni smo”, kazala je majka prilikom uručenja ključeva i stana u zeničkom naselju Radakovo.


Možda vas zanima

Vijesti

Oblačno vrijeme i naredne sedmice u BiH, u četvrtak susnježica i snijeg

Narednu sedmicu u Bosni i Hercegovini obilježit će pretežno oblačno vrijeme ponegdje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Gimnazija Mostar jedina iz BiH na velikom skupu u Briselu: Njihov tim među tri najbolja

Gimnazija Mostar jedina je škola iz Bosne i Hercegovine čija je aplikacija...

IstaknutoSport

Historijski uspjeh bh. biciklizma: Lejla Njemčević u Top 10 na najtežoj utrci svijeta

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Njemčević i njena timska partnerica Faranak Partoazar uspješno...

Sport

Goggia osvajačica Malog kristalnog globusa u superveleslalomu

Talijanska skijašica Sofia Goggia osvojila je Mali kristalni globus u superveleslalomu na...

Crna Hronika

U Istanbulu se srušile zgrade, sumnja se na eksploziju plina

U istanbulskom okrugu Fatih srušile su se dvije zgrade. Prve procjene kažu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikolaidis o Sarajevo safariju: “Svako ko je bio na Jevrejskom groblju zaslužuje metak u čelo”

Roman “Safari u Sarajevu“ Andreja Nikolaidisa priča je koju “pokreće“ majka kojoj...

SvijetVijesti

Iran: 2 miliona dolara za prolaz Hormuškim moreuzom

Iran nekim brodovima naplaćuje “naknadu od 2 miliona dolara” za prolazak Hormuškim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Crne Gore i MUP ZHK zabranio blokadu granice od strane prevoznika

akon Crne Gore, i Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zapadnohercegovačkog kantona zabranila...