Malena Dalal Omerović dobila bitku za život

31

Malena Dalal Omerović kojoj je 2017. godine dijagnosticiran najteži oblik leukemije dobila je bitku za ozdravljenje.

Njeni roditelji objavili su ove sretne vijesti nakon što su dobili zvanični nalaz u kojem stoji da ćelije donora su sto posto zamijenile ćelije malene Dalal, što znači da je transplantacija uspjela.

Dalalina porodica zahvalila se svim ljudima na svu podršku u vidu akcija prikupljanja pomoći i ohrabrujućih poruka koje su slali svih ovih mjeseci.

“Dragi prijatelji, draga armijo, naše dove/molitve su uslišene hvala Bogu. Nalaz punkcije koji smo čekali je potvrdio dosadašnje, stanice donora su upotpunosti zamjenile one koje su nosile čudovište u tijelu naše lavice, naše Dalal. Ona je dobila svoju bitku, a i svi vi s njom! Sreći nema kraja, i ovo je još jedan dokaz snage koju nosimo u nama, podrške koju možemo pružiti i kada nešto zaista želimo da je to moguće ostvariti uz Božiju pomoć, pa i ono što ljudi kažu da je nemoguće”, piše na Facebook stranici Za Dalal.

U narednim danima porodica će znati kada će se vratiti iz Njemačke gdje je Dalal trenutno na liječenju.

“Moramo naglasiti, jer su nam tako ljekari dali uputu, da krizni period i dalje traje, obzirom na vrstu bolesti i ona će se i u narednim mjesecima i godinama pratiti. Prva punkcija koja slijedi je u septembru, dakle godinu dana nakon transplatacije a onda naredna dvije godine kasnije”, stoji u objavi.

Možda vas zanima

Visoko

Najavljen ispraćaj žrtava genocida u Srebrenici na Gradskom groblju Visoko

U četvrtak, 09. jula 2026. godine, u 10:00 sati, na Gradskom groblju...

Crna HronikaIstaknutoVisoko

Visočanka teško povrijeđena u saobraćajnoj nesreći

Dana 27.06.2026. godine, u 21,30 sati, u ulici 311. Lahke brigade, dogodila...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikšić najavio, na potezu Vlada: Zbog utakmice će četvrtak u FBiH biti neradni!?

Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić najavio je da će danas biti pripremljena...

MagazinSvijet

Organizatori Belgrade Music Weeka: Došlo do širenja panike, nema povrijeđenih (VIDEO)

Iako su pojedini srpski mediji, pozivajući se na objave sa društvenih mreža,...

Sport

Počinje Wimbledon: Sinner je favorit, Đoković u lovu na historiju

Danas počinje Wimbledon, najpoznatiji teniski turnir na svijetu, koji će u naredne...

Sport

Željezničar danas počinje sa pripremama: Poznato ko će voditi ekipu

Fudbalski klub Željezničar u ponedjeljak, 29. juna, u 10:00 sati na Stadionu...

SvijetVijesti

Ubistvo na Tajlandu: Tijelo tinejdžerke pronađeno u koferu, Australac uhapšen na aerodromu tokom bijega

Stravičan zločin potresao je tajlandski obalni grad Pattayu, gdje je u subotu...