Maleni Afan ponovo treba pomoć dobrih ljudi: Bez svakodnevnih vježbi operacija je uzaludna

232

Petogodišnjem Afanu Selimoviću iz Visokog, koji se od rođenja susreo s nizom zdravstvenih problema, ponovo treba pomoć dobrih ljudi.

Nakon uspješne operacije nogu u Zagrebu, koja mu je omogućila da po prvi put osjeti tlo pod nogama i da sjedi, Afanu su neophodne svakodnevne vježbe kako sve ne bi bilo uzalud. Nažalost, njegova majka Edina nije u prilici da ih plaća, te je apelovala za pomoć.

-Ne mogu više priuštiti vježbe, a moraju se raditi svaki dan jer u protivnom operacija gubi svrhu. On mora svaki dan u banju u Fojnici na vježbe. Zdravstveno to ne pokriva. Daju dvije sedmice ležanja u bolnici i jednom godišnje Fojnicu, a on mora svaki dan biti pokriven vježbama. Jedan dan vježbi košta 30 KM. Ja ne radim i nemam odakle da ih plaćam – na rubu suza danas nam je kazala samohrana majka Edina.

Za pomoć Afanu u funkciji je humanitarni telefon 090/291-007. Broj računa u Raiffeisen banci je 1610550000000032.

Podsjetimo, Afan je rođen u 28. sedmici i u inkubatoru je proveo tri mjeseca. Dobio je četvrti stepen krvarenja mozga te je operisan. Preživio je moždani udar i desna strana mu se oduzela. Dijagnosticirani su mu hidrocefalus, mikrocefalija, epilepsija, cerebralna paraliza.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Vijećnik Mahir Rezaković traži strožu primjenu zakona protiv spaljivanja otpada u Visokom

Vijećnik Gradskog vijeća Visoko Mahir Rezaković (Demokratska fronta) uputio je vijećničku inicijativu...

Počelo uzorkovanje zemljišta za analizu u okolnostima obustave proizvodnje u Željezari Zenica

Dvodnevnim uzrokovanjem zemljišta na deset lokacija u samom gradu i prigradskim naseljima...

U centru Visokog uhapšen muškarac zbog droge

Dana 21.07.2026. godine, u 15,40 sati, u ulici Alije Izetbegovića, od strane...

CIK utvrdio redosljed stranaka na glasačkim listićima

Centralna izborna komisija provela je postupak žrijebanja političkih partija za mjesta na...

FERK donio odluku o tržišnoj cijeni struje za august

Regulatorna komisija za energiju u Federaciji Bosne i Hercegovine (FERK) danas je...

Gradonačelnik Londona pisao Suljagiću: Ovo je duboko potresno

Gradonačelnik Londona Sir Sadiq Khan uputio je pismo direktoru Memorijalnog centra Srebrenica...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...