Situacija na deponiji Uborak se pogoršala, ponovo je aktiviran požar, a ovaj put prijeti kućama.
Kako je rekao gradonačelnik Mostara Mario Kordić, naređena je evakuacija stanovništva. Kordić je naveo kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume.
“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić.
Pozvao je građane da “ne nasjedaju na političke manipulacije” i da se “ujedine kako bi identifikovali počinioce”.
“Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem”, izričit je Kordić.
Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.
Požar je aktivran ponovo jutros. Na terenu su vatrogasci. Gusti dim se širi ponovo prema Mostaru.
Situaciju dodatno otežava najavljeni sjeverni vjetar.

