Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Masovno trovanje turista na Jadranu: Svi jeli u restoranu u Budvi, pa završili u bolnici

Masovno trovanje turista na Jadranu: Svi jeli u restoranu u Budvi, pa završili u bolnici

40

U jednom restoranu u Budvi došlo je do trovanja hranom najmanje 96 turista, potvrđeno je portalu Dan iz više izvora. Radi se o turistima većinom iz Poljske, Slovačke i Slovenije i skoro svi su bili gosti u jednom restoranu. Svi su smješteni ili su primili medicinsku pomoć u bolnicama u Kotoru, Baru i Cetinju.

U opštini Budva za ovaj medij je potvrđeno da je došlo do trovanja hranom i da su se gosti jednog restorana javili medicinskim ustanovama zbog stomačnih tegoba.

Za sada je dobijena samo zvanična potvrda iz Opšte Bolnice u Kotoru gdje je sinoć primljen veliki broj turista sa stomačnim tegobama.

Predsjednik Opštine Budva Milo Božović i opštinska administracija stoje na raspolaganju turistima koji su imali zdravstvene probleme, i obezbijediće im, ako je potrebno, smještaj, prevoz i sve ostalo.

Potvrda o trovanju hranom dobijena je i u bolnici u Kotoru.

– Sinoć oko 22 časa u kotorsku bolnicu smo primili 30 osoba, od kojih je dosta djece uzrasta od 15 -16 godina. Oni su dovezeni sa akutnim sindromom – povraćanjem. Svi su brzo zbrinuti, a jutros su ponovo odrađene laboratorijske analize. Nakon toga su jutros oko 11 časova pušteni na kućno liječenje – kazao je portalu Dan direktor kotortske bolnice dr Davor Kumburović.

Direktor barske bolnice dr Igor Karišik je kazao da su pacijenti, njih 30, bili smješteni na dječjem i internom odjeljenju.

Istakao je da nema ugroženih i veći dio njih će biti pušten kući.

Možda vas zanima

Smrtovnice

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Edin Avdić ukopan u Sarajevu, dženazi prisustvovao veliki broj ljudi

Porodica, prijatelji, kolege i brojni ljudi iz svijeta košarke danas su se...

Biznis

BH Pošta predstavila poštansku marku posvećenu plasmanu BiH na Mundijal

Prigodna poštanska marka posvećena jednom od najznačajnijih trenutaka bosanskohercegovačkog sporta – plasmanu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Novinar RTRS-a Jasenko Todorović saslušan po nalogu Tužilaštva BiH

Jasenko Todorović, novinar RTRS-a, saslušan je danas, 8. juna, u kancelariji Agencije...

Gradonačelnik Mirza Ganić
IstaknutoVisoko

Od Svjetskog prvenstva do velikih koncerata: Visoko sprema ljeto za pamćenje!

Visoko ovog ljeta donosi sadržaj kakav se može pronaći samo u najvećim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Drama u Parlamentu: Nikšić stiže na vanrednu sjednicu

Federalni premijer Nermin Nikšić obavijestio je da će doći na današnju vanrednu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bosna i Hercegovina i Hrvatska potpisale ugovor o graničnim prelazima

Predsjedavajuća Vijeća ministara BiH Borjana Krišto potpisala je danas u Sarajevu s...