Početna Sport Medvedev u pet setova bolji od Sinnera, kraj za svjetskog broja jedan

Medvedev u pet setova bolji od Sinnera, kraj za svjetskog broja jedan

87

Ruski teniser Danil Medvedev pobjedio je svjetskog broja jedan Jannika Sinnera u četvrtfinalu Wimbledona, rezultatom 3:2 u setovima.
U prvom setu nije bilo prilika za brejk te se otišlo u tie break gdje je Medvedev propustio realizovati prvu set loptu, a na drugoj strani Sinner je uzvratio i iskoristio drugu te poveo s 1:0 u setovima.

Medvedev je u trećem gemu drugog seta oduzeo servis italijanskom teniseru pa je onda u sedmom gemu imao još dvije brejk lopte koje nije iskoristio, ali svejedno je drugi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4 i tako izjednačio na 1:1 u setovima.

Baš kao i u drugom setu, ruski teniser je oduzeo servis Italijanu u trećem gemu te poveo sa 2:1, ali se Sinner vratio u desetom gemu i iskoristio drugu brejk šansu te izjednačio na 5:5. Potom je Sinner propustio dvije set lopte, a Medvedev je izjednačio na 6:6 te odveo set u tie break gdje je zadržao svoj servis i poveo sa 2:1 u setovima.

Sinner je igrao sjajno u četvrtom setu gdje je napravio dva brejka te veoma lako sa 6:2 riješio ovaj dio igre u svoju korist i izjednačio rezultat na 2:2 u setovima.

Medvedev je u četvrtom gemu petog seta napravio brejk i poveo sa 3:1, a svoj servis je zadržao do kraja i plasirao se u polufinale Wimbledona.

Tamo ga čeka pobjednik duela između Carlosa Alcaraza iz Španije i Tommyja Paula.

Možda vas zanima

Teške optužbe Bisere Turković: Vozač Ambasade BiH u Danskoj upleten u šverc kokaina

Bivša ministrica vanjskih poslova BiH iznijela je teške optužbe na račun sadašnjeg...

Počela isplata razlike i regresa u institucijama BiH, neki će dobiti više od 1.800 KM

Isplata retroaktivne razlike u osnovici za plate službenicima u državnim institucijama BiH...

Srbin koji je umalo ispao iz aviona tuži Ryanair, Boeing i General Electric

Sada već čuveni slučaj “Rajaner”, u kojem je Srbin umalo ispao iz...

SIPA: U julu zaprimljeno 77 poziva sa korisnim informacijama

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u julu su...

Firma iz Australije vrši terenska istraživanja, da li se u Srebrenici nalazi “blago”?

Australijska kompanija Regener8 Resources završila je prvu fazu terenskih istraživanja na projektu...

Isplaćeni poticaji u Visokom: Ko je dobio sredstva i koliko je novca podijeljeno?

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači i prerađivači sirovog kravljeg mlijeka koji su...

Za Mostar, Banju Luku, Prijedor i Višegrad izdato najviše upozorenje

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano, a tako će se nastaviti...

Dženana Čišija i Goran Bulajić ugostili učenike iz Japana u Visokom

U okviru projekta Miraiba, učenici iz Japana boravili su u posjeti Visokom,...