Početna -Najčitanije Mehmedović: Za bilo kakav posao vam treba veza u SDA. Trebali su odustati ili Bakir ili njegova supruga

Mehmedović: Za bilo kakav posao vam treba veza u SDA. Trebali su odustati ili Bakir ili njegova supruga

57

Zastupnik SDA u Predstavničkom domu PSBiH Šemsudin Mehmedović poznat je kao osoba koja često ističe svoje neslaganja s predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem. Ono što zamjera Izetbegoviću i vrhu stranke naveo je u pismu koje je napisao zajedno sa Sadikom Ahmetovićem, Salkom Sokolovićem i Senadom Šepićem.

“Mi smo žrtvovali svoje pozicije kako bismo izvršili pritisak na predsjednika i rukovodstvo da započnu demokratizaciju ove stranke. Želimo da biti član SDA bude cool, nešto moderno i savremeno, a ne da to bude privatna prijateljsko-rođačka opcija. Mi ne želimo da snosimo odgovornost zbog takvog stanja”, kaže Mehmedović.

Između ostalog, u pismu se spominje politika prema Mostaru, prijedlog da se formiraju tzv. megakantoni, te da se ukine Opća bolnica “Prim.dr. Abdulah Nakaš” ili pripoji Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu.

“HDZ-u je najmanje bitan Mostar. Vrlo teško će doći do rješenja ako se ne uključe neki nezavisni stručnjaci. Što se tiče situacije oko Opće bolnice i KCUS-a, javnosti je poslana poruka da za bilo kakav uspješan projekat treba dobra veza. Ogromna većina ljudi smatra da je za završavanje bilo kakvog posla treba veza u SDA. To je vrlo negativan imidž, zapravo, to jeste tako. Neko od supružnika je trebao odstupiti, ili Bakir nije trebao biti predsjednik, ili njegova supruga nije trebala biti direktorica”, smatra Mehmedović.

S obzirom da je glasanje održano nekoliko minuta prije intervjua, sa Mehmedovićem smo razgovarali i o novoimenovanom ministru prometa i komunikacija BiH Ismiru Juski.

(Source)

Možda vas zanima

BURIĆ (Jusuf) ENVER 15.08.2026. u 18:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Duraković traži reakciju nadležnih institucija zbog događaja na vašaru u Bratuncu

Potpredsjednik Republike Srpske Ćamil Duraković oglasio se na platformi X povodom sinoćnjih...

Džeko izazvao pomamu u Schalkeu, a otkrio i zanimljiv detalj: “Malo sam sramežljiv”

Edin Džeko za veoma kratko vrijeme postao je jedan od najvećih miljenika...

Borac nakon jedanaesteraca prošao u play off Konferencijske lige

Prvak Bosne i Hercegovine Borac Banja Luka sinoć je, u okviru 3....

Saobraćajna nesreća u Hercegovini: Teško povrijeđen maloljetni motociklista

U saobraćajnoj nesreći koja se u četvrtak, 13. augusta, dogodila na regionalnoj...

Skandalozni snimci iz Bratunca: Masa u transu pjevala pjesmu ‘Ne volim te Alija’, prisustvovao i bivši ministar Nešić

Na tradicionalnom vašaru „Makivije Bratunac 2026“, koji se održava pod sloganom „Veliki...

Tabaković nakon hat-tricka: Kao napadaču, golovi su moj posao

Haris Tabaković bio je junak Salzburga u remiju 3:3 protiv Pafosa, postigavši...

Pretresen ministar zdravstva FBiH Nediljko Rimac: POSKOK mu oduzeo mobitel i računare

Pripadnici Posebnog odjela za suzbijanje organiziranog kriminala i korupcije (POSKOK) Federalnog tužilaštva...