Početna Vijesti Meholjić tvrdi da mu Mijatović “prijeti klanjem”, ovaj mu odgovorio: Živjela BiH

Meholjić tvrdi da mu Mijatović “prijeti klanjem”, ovaj mu odgovorio: Živjela BiH

4

Vojin Mijatović i Hakija Meholjić, obojica članovi SDP-a, verbalno su se sukobili na jednom stranačkom sastanku nakon izbora.

Naime, na stranačkom sastanku raspravljalo se o izbornim rezultatima, pa i onima u Republici Srpskoj. SDP je na prethodnim izborima ostvario mizeran rezultat u RS-u. Akteri razgovora o rezultatu SDP-a u RS-u bili su, navodno, upravo Mijatović i Meholjić.

– U suštini, na sjednici to nije bila nikakva svađa, ja sam diskutovao i on je onda počeo vrijeđati. Ja sam uzeo kaput i izašao. On je “izletio” tamo predame, psovao mater, rekao da će doći u Srebrenicu da me zakolje. E, to vam je tako bilo – kazao je Meholjić za jedan domaći medij.

Meholjić dodaje da se takvo šta ne može oprostiti.

– Ja to neću oprostiti. To me podsjeća na neke užasne stvari. Moj je brat zaklan, otac zaklan, jedan brat mi je strijeljan. I sad meni neko ko je jučer došao u SDP treba da kaže da će doći u Srebrenicu da me zakolje!? To je nedopustivo – kaže Meholjić.

Povodom toga oglasilo se i udruženje Majke Srebrenice iz kojeg je poručeno da se ne smiju tolerisati prijetnje žrtvama genocida i da se protoganosti takvog govora kazne.


– Izražavamo naš zajednički stav i pozivamo rukovodstvo Memorijalnog centra Potočari da zabrani ulaz rukovodstvu SDP BiH, ukoliko se javno ne ograde od govora mržnje njihovog potpredsjednika Glavnog odbora – poručeno je.

Mijatović se ogradio od ovih tvrdnji putem svog Facebook profila, a za iznošenje ovih tvrdnji okrivio je upravo medij koji je prenio Meholjićeve tvrdnje.

– Poruka Faktoru i njihovim zelenim socijaldemokratama, ja znam da istina boli, i imate pravo svašta lagati o meni, al među retkima sam od Srba čiji je stav i o Srebrenici i državi Bosni i Hrrcegovini kristalno jasan. Ovo što radite samo dokazuje da sam u pravu i da nastavim još jače. Živela Bosna i Hercegovina i svi dobri ljudi koji u njoj žive bez obzira kako se bogu mole i da li se bogu mole.

A izdajnici će završiti kao i uvek na zgarištu istorije!!! – poručio je Mijatović preko svog profila.

Podsjećamo, Mijatović je javno kritikovao Meholjića jer je za elektora za Vijeće naroda RS izabrao Tifu Efendić iz SDA.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Okončana dramatična potraga na Bjelašnici: Pronađene izgubljene osobe – “Kreću se prema vozilima”

Gorska služba spašavanja Stanica Sarajevo uspješno je okončala dramtični potragu na Bjelašnici....

Crna HronikaVijesti

Braća “Dalton” ostaju iza rešetaka zbog krađe 110 hiljada KM

Elvir i Zijad Jusufović iz Ilijaša, u javnosti poznati kao “braća Dalton”,...

SvijetVijesti

Meteorolog šokirao region: Stižu zima i snijeg kakvi nisu viđeni u posljednjih 40 godina

Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila...

Vijesti

Predložen pritvor za Ajanovića, mjere zabrane za Hakalović

Danas bi trebalo biti održano ročište Muhamedu Ajanoviću i Dalili Hakalović, koji...

SvijetVijesti

Napadi na Ukrajinu, Poljska zatvorila aerodrome i podigla avione

Ruske snage su napale tokom noći i jutra grad Kijev i nekoliko...

SvijetVijesti

U italijanskom selu rođena prva beba poslije 30 godina

Rođenje bebe Lare Bussi Trabucco u selu Pagliara dei Marsi u italijanskom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Granica BiH – Hrvatska: U 2025. duplo manje pokušaja ilegalnih prelazaka

Ove je godine primjetan pad broja ilegalnih prelazaka granice, za čak 50...