Mesi i Ronaldo pripremili fudbalski spektakl: Golovi u Rijadu padali kao na traci

Fudbalski spektakl u Rijadu između PSG-a i kombinovanog tima Al Hilala i Al Nasra završio je u korist prvaka Francuske (4:3).

Bio je ovo još jedan duel najvećih rivala Kristijana Ronalda (Cristiano) i Lionela Mesija (Messi).

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Lionel Mesi je pogodio u 3. minutu, poslije odlične asistencije Nejmara. Ronaldo je odgovorio 30-ak minuta kasnije.

On je u 34. minuti iskoristio penal, poslije prekršaja Kejlora Navasa i tako poravnao na 1:1.

Igrao se 39. minut kada je direktni crveni karton dobio Bernat i to zbog starta sa leđa.

PSG je opet poveo golom Markinjosa u 43. minutu, potom je Nejmar promašio penal, a onda maestralni Ronaldo u nadoknadi prvog poluvremena postiže svoj drugi gol na utakmici i time izjedančuje na 2:2.

Nije dugo stajalo na semaforu 2:2, kada je u 53. minutu Mbape oslobodio svojih čuvara sa lijeve strane i poslao loptu u peterac gdje je Ramos bio najspretniji i donio svom timu novo vodstvo.

Jang Hjun So donosi novo izjednačenje domaćem timu golom poslije jednog kornera, a igrao se 57. minut sureta.

U 61. minutu se desio veliki broj izmjena na obje strane. Tako je publika u Rijadu gromoglasnim aplauzom ipratila Kristijana Ronalda, Nejmara, Kilijana Embapa, Lionela Mesija, a po izlasku najvećih zvijezda sa terena ritam utakmice je potpuno opao.

Do kraja utakmice smo vidjeli još dva pogodka. Prvo je pogodio mladi napadač PSG-a Ekitike za 5:3, da bi konačnih 5:4 i deveti gol na utakmici postigao Talisaca za Al Star tim iz Saudijske Arabije.