Microsoft ukida 1.850 radnih mjesta

59

Američka softverska kompanija Microsoft najavila je da će ukinuti 1.850 radnih mjesta u odjeljenju za proizvodnju smartfona.

Najveći broj radnih mjesta će biti ukinut u Finskoj, što će, kako se navodi, umanjiti bilans za oko 950 miliona dolara.

Prema procjeni finskog sindikata, ovo bi mogao biti kraj Microsoftovog poslovanja s proizvodnjom smartfona, koje je američka kompanija preuzela od finske Nokie.

Američka kompanija, koja je 2014. godine ušla u posao proizvodnje smartfona preuzimanjem Nokijinog odjeljenja za proizvodnju mobilnih uređaja, saopćila je da će reorganizovati sektor za proizvodnju smartfona i zatvoriti Centar za istraživanje i razvoj u gradu Tampere u Finskoj.

Iz Microsofta su poručili da će nastaviti s razvojem platforme “Windows 10” za mobilne telefone i da će podržati proizvodnju smartfona “Lumia”.

Ranije ovog mjeseca Microsoft je najavio prodaju svog odjeljenja za proizvodnju mobilnih uređaja za 350 miliona dolara.

Možda vas zanima

Wizz Air ukida popularnu liniju iz Tuzle, dijaspora ostaje bez direktnog leta

Kompanija Wizz Air ukida avioliniju između Međunarodnog aerodroma Tuzla i Pariza, odnosno...

Želiš biti dio Kulin Ban Festivala 2026? Pridruži nam se!

Kulin Ban Festival poziva sve mlade i one koji žele steći novo...

Zbog bruceloze eutanazirano devet grla krupne stoke

Na području općine Kupres eutanazirano je devet grla krupne stoke zaražene brucelozom,...

Radnici Toplane Zenica zbog blokade računa bez plaća, za sutra najavili protest

Radnici preduzeća „Toplana Zenica“, s ciljem da hitno upoznaju javnost i osnivače...

Radnici u BiH bi dio povišice zamijenili za slobodne dane

Brojni radnici u Bosni i Hercegovini bili bi spremni da zamijene dio...

Izazovi za OSA-u: Koji bezbjednosni problemi prijete BiH?

Prebacivanje organizovanih kriminalnih grupa u sajber prostor, djelovanje stranih obavještajnih službi u...

Bivši hrvatski reprezentativac među uhapšenima u akciji USKOK-a

Velika antikorupcijska akcija koju su jutros pokrenuli Ured za suzbijanje korupcije i...

Za hadž se već prijavilo 2.868 vjernika, prijave još deset dana

Prvoga dana prijava za hadž 2027. godine, Ured za hadž i umru...