Ministar o vezi policajaca i Sulejmanovića: Očekujemo od Tužilaštva da to utvrdi

66

Ministar unutrašnjih poslova TK Hajrudin Mehanović osvrnuo se na navode da je jedna policajka otkrila lokaciju Nizame Hećimović Nerminu Sulejmanoviću, ali i da je bio u prijateljskim odnosima sa rukovodstvom PU Gradačac, kazavši da je na potezu Tužilaštvo TK koje je pozvao da rasvijetli ove navode.

“Moguća veza policijskih službenika sa osobom koja je izvršila teško krivično djelo, višestruko ubistvo i ranjavanje na području Gradačca, odgovor ne može dati MUP u ovom trenutku. Odgovori se nalaze u dokaznim materijalima koji su predmet obrade Tužilaštva. Tužilaštvo kad sa sigurnošću utvrdi da li postoji veza ili ne, o tome će vas izvijestiti”, rekao je ministar unutrašnjih poslova TK Hajrudin Mehanović.

On je dodao da poziva Tužilaštvo da to utvrdi.

“Vidjeli ste da je policija prva koja je targetirana kao najslabija karika na prostoru TK. Cilj nam je da, ono što činimo kao Vlada kroz jačanje MUP TK, da to se vidi u radu”, rekao je Mehanović, dodajući da je nemoguće obračun sa svim vrstama kriminala započeti bez čiščenja svojih redova.

On je dodao da ne postoji pritisak Tužilaštva TK na MUP, već da postoji pritisak javnosti.

Na konstataciju novinara NOVE da je Općinski sud prebacio odgovornost na MUP TK da nije dostavio dovoljno dokaza, on odgovara: “U javnosti se pojavilo rješenje prema kome nisu izrečene, tražene mjere zabrane prema ovom licu. Sud je za potrebu našao da se brani, nismo mi krivi. Policija nije rekla da je Sud kriv, dokument koji je došao u javnost nije predmet rada policije. Ali neko ima potrebu da se pravda.”

Na koncu, on je poručio da MUP neće targetirati niti jednu instituciju, ali i da će istraga pokazati da li je neko napravio propuste u radu.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Vozač iz Zadra smrtno stradao u saobraćajnoj nesreći kod Travnika

Vozač ličnog vozila marke Ford smrtno je stradao u saobraćajnoj nesreći koja...

“Sjećam se samo zvuka eksplozije”: Ljubiša Karović čudom preživio nesreću na letu Ryanaira

Prvo čega se Ljubiša Karović sjeća nije trenutak kada je gotovo izvučen...

Umrla Olivera Katarina koja je posvetila album ratnom zločincu Radovanu Karadžiću: “Bila sam na ratištu”

Poznata jugoslovenska gumica i pjevačica Olivera Katarina preminula je u 87. godini...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...

Visoko: Provala u porodičnu kuću, otuđen televizor

Dana 20.07.2026 godine, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko je prijevljeno da...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...