Mirsad Terzić: Svjesni smo da nas 60 minuta dijeli od EP

30

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Beču protiv Austrije igra utakmicu biti ili ne biti kada je riječ o plasmanu na Evropsko prvenstvo, koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj. Mirsad Terzić, kapiten bh. tima, nada se da će zajedno sa svojim saigračima odigrati kvalitetnu utakmicu i doći do pobjede, koja bi značila istorijski uspjeh – prvi plasman na Evropsko prvenstvo, javlja Anadolu Agency (AA).

Prema kapitenovim riječima u bh. reprezentaciji vlada dobra atmosfera i optimistično raspoloženje. Svi igrači, kao i stručni štab, svjesni su pred kakvim se duelom nalaze i šta im on može donijeti.

“Mislim da možemo dobiti Austrijance u Beču. To je taj neki naš nivo kvaliteta. Istina, do sada smo loše prolazili protiv njih, ali ih dobro poznajemo. Naša prva utakmica u ovim kvalifikacijama igrala se u trenutku kada smo mi tek počinjali s novim sistemom igre. Tada smo nesretno izgubili jedan razlike. Sada mora biti bolje nego tada, ali i bolje nego u nedavnoj utakmici sa Španijom, ako želimo da pobijedimo. Imamo hendikep jer nam se golman Benjamin Burić povrijedio, ali je Nebojša Grahovac protiv Španaca pokazao da je u dobroj formi.

Daćemo sve od sebe, jer smo svjesni da nas 60 minuta dijeli od Evropskog prvenstva”, kaže iskusni bek Veszprema i jedan od najboljih odbrambenih rukometaša Evrope.

Terzić dodaje da ni sam ne zna koja mu je ovo po redu utakmica u kojoj ga samo 60 minuta sa reprezentacijom BiH dijeli od plasmana na veliko takmičenje. Do sada je samo jednom uspio da se plasira na Svjetsko prvenstvo.

“Nadam se da će ova utakmica ići u pravom smjeru i da ćemo otići na EURO. Mislim da ćemo imati i dobru podršku sa tribina, kao uvijek u Beču. Možda bude i bolja nego u Sarajevu protiv Španije, mada ni tada nije bilo loše, da smo mi bolje igrali vjerovatno bi bilo pakleno. Međutim, i da smo dobili Španiju to nam u praksi ne bi ništa značilo, jer ne bi mogli biti najbolja trećeplasirana reprezentacija kvalifikacija. Jedino što bi nam i bod odgovarao u Beču, ali u rukometu je nemoguće ići na remi. Dakle, sve se svodi na ovih 60 minuta s Austrijom. Ovom utakmicom svi završavamo sezonu i uvjeren sam da ćemo izvući i zadnji atom snage da na odmor odemo sretni i zadovoljni i da razmišljamo o Evropskom prvenstvu”, zaključio je za Anadolu Agency (AA) iz Beča kapiten bh. tima Terzić.

Utakmica šestog kola grupe 3 kvalifikacija za EURO 2018 između Austrije i BiH igraće se večeras u dvorani Albert Schultz sa početkom u 20.25 sati, a pravdu će dijeliti Marek Beranowski i Bogdan Lemamowicz, sudije iz Poljske.

Poslije pet odigranih kola Španija je lider grupe sa maksimalnih deset bodova, slijede je BiH i Austrija sa po četiri, dok je Finska posljednja sa dva.

Na EP u Hrvatskoj plasiraće se po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od sedam kvalifikacionih grupa, te najbolja trećeplasirana.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Svečani ispraćaj u Karau­li: Konjanici čuvaju tradiciju staru više od 500 godina

Konjanici iz Karaule više od pet stoljeća čuvaju tradiciju odlaska na Ajvatovicu....

SvijetVijesti

Još jedan snažan zemljotres pogodio Venecuelu, EMSC objavio podatke

Novi zemljotres, jačine 4,7 stepeni Rihterove skale pogodio je sjevernu obalu Venecuele...

IstaknutoMagazin

Nastup kontroverzne pjevačice Jelene Karleuše u Sarajevu je otkazan

Nastup Jelene Karleuše koji je trebao biti održan 8. augusta u jednoj...

Bosna i HercegovinaVijesti

Prošle su 34 godine od “žive lomače” u Višegradu, porodice još tragaju za kostima

Polaganjem cvijeća i obraćanjem predstavnika udruženja, danas će u Višegradu biti obilježene...

SvijetVijesti

Važna obavijest za vozače: U Sloveniji od danas nova zabrana za kamione

S početkom glavnog dijela turističke sezone u Sloveniji su na snagu stupile...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH “narandžasta”, obala Jadrana “u crvenom”: Pripremite se, kreće toplotni val!

Toplotni val koji prethodnih dana odnosi živote širom Evrope, stigao je i...

InternetIstaknutoTehno

Trump ograničava pristup najnovijoj AI tehnologiji

Američka savezna vlada će provjeravati kompanije koje žele pristup najnovijoj tehnologiji OpenAI-ja,...

Sport

Dembele hat-trickom donio pobjedu Francuskoj protiv Norveške

Francuska je savladala Norvešku sa 4:1 u zadnjem kolu grupe I, u...