Početna Sport Nogomet Mlada reprezentacija BiH savladala protivnike iz Makedonije 5:0

Mlada reprezentacija BiH savladala protivnike iz Makedonije 5:0

146

Mlada nogometna reprezentacija BiH U-21 savladala je reprezentativce Makedonije rezultatom 5:0 u današnjoj prijateljskoj utakmici odigranoj u Istočnom Sarajevu.

Eurogolom nogometaša Željezničara Nermina Zolotića mladi reprezentativci poveli su još u devetoj minuti igre, uprkos jako lošim uvjetima na stadionu u Istočnom Sarajevu.

Vodstvo su naši nogometaši povećali pred sami kraj prvog poluvremena pogotkom Jasmina Mešanovića. igrača Čelika.

Iako su igrači Makedonije krenuli nešto ofanzivnije u nastavku igre, nisu uspjeli zatresti mrežu našeg Kenana Pirića. Izabranici Vlade Jagodića su znali iskoristiti pružene prilike, pa je u 64. minuti vodstvo povećano na 3:0 pogotkom Petra Kunića, koji je protivničku mrežu zatresao odmah po ulasku u igru s klupe.

Nekoliko minuta kasnije crveni karton je dobio Mite Čikarski, zbog prekršaja nad Duljevićem te su Makedonci do kraja utakmice igrali s igračem manje.

Gosti su bili potpuno nemoćni i gotovo da nisu uspjeli niti jednu loptu poslati u okvir gola, što su mladi reprezentativci iskoristili kako bi se dodatno dokazali.

Naš mladi tim u supervodstvo je doveo rezervista Aldin Čajić, na asistenciju Kunića u 71. minuti.

Pred sami kraj utakmice Mirza Čemalović je izborio penal, a realizirao ga je Srđan Grahovac za konačnih 5:0.

Mlada bh. nogometna reprezentacija počinje kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 11. juna utakmicom protiv Albanije.

(VisokoIN/Klix)

Možda vas zanima

Teške optužbe Bisere Turković: Vozač Ambasade BiH u Danskoj upleten u šverc kokaina

Bivša ministrica vanjskih poslova BiH iznijela je teške optužbe na račun sadašnjeg...

Počela isplata razlike i regresa u institucijama BiH, neki će dobiti više od 1.800 KM

Isplata retroaktivne razlike u osnovici za plate službenicima u državnim institucijama BiH...

Srbin koji je umalo ispao iz aviona tuži Ryanair, Boeing i General Electric

Sada već čuveni slučaj “Rajaner”, u kojem je Srbin umalo ispao iz...

SIPA: U julu zaprimljeno 77 poziva sa korisnim informacijama

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u julu su...

Firma iz Australije vrši terenska istraživanja, da li se u Srebrenici nalazi “blago”?

Australijska kompanija Regener8 Resources završila je prvu fazu terenskih istraživanja na projektu...

Isplaćeni poticaji u Visokom: Ko je dobio sredstva i koliko je novca podijeljeno?

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači i prerađivači sirovog kravljeg mlijeka koji su...

Za Mostar, Banju Luku, Prijedor i Višegrad izdato najviše upozorenje

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano, a tako će se nastaviti...

Dženana Čišija i Goran Bulajić ugostili učenike iz Japana u Visokom

U okviru projekta Miraiba, učenici iz Japana boravili su u posjeti Visokom,...