Mladići iz Visokog podnijeli krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika: “Dosta nam je, hoćemo da živimo i radimo!”

96

Vernes Babić Tarik Halilović su podnijeli krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika!

Oni su ujedno i kandidati Koalicije Država, a podnijeli su krivičnu prijavu zbog kršenja Zakona o krivičnom postupku Bosne i Hercegovine i to dijela raspirivanje nacionalne, vjerske i rasne mržnje

Na osnovu Zakona o krivičnom postupku Bosne i Hercegovine i to čl. 116. i 117. (raspirivanje nacionalne, vjerske i rasne mržnje) podnijeli smo krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika, a zbog njegove jučerašnje izjave:

“Naša težnja ka Srbiji je prirodna. Slična situacija je sa Rusima u Ukrajini, kojih je u toj zemlji 15 miliona i kojima je rukovodstvo te zemlje zabranilo ruski jezik. Zato je specijalna operacija Rusije u Ukrajini opravdana zaštitom prava svog naroda. Tako i mi ovdje – sa muslimanima ne možemo imati zajedničke škole, zajedničke udžbenike”

“Ova izjava jasno raspiruje nacionalnu i vjersku mržnju te krši sva moguća međunarodna prava ustanovljena konvencijama i presudama međunarodnih institucija. Da li će Tužilaštvo Bosne i Hercegovine prihvatiti ovu krivičnu prijavu te pozvati na saslušanje Milorada Dodika ostaje na njima.Narušavanje države Bosne i Hercegovine mora stati. Ako nastavimo ignorirati ovakve izjave, one će se, vremenom pretvoriti u stvarnost. To ne smijemo dozvoliti! Ne želimo da kao ostali političari djelujemo statusima i saopćenjima. Mi djelujemo” kazali su Halilović i Babić.

Možda vas zanima

Prošlo je 17 godina od smrti Žana Marolta

Velikan bh. glumišta Žan Marolt preminuo je na današnji dan prije 17...

BIHAMK: Velike kolone vozila na izlazima iz Srebrenice

U poslijepodnevnim satima nakon završenog ukopa identificiranih žrtava genocida u Srebrenici, pojačan...

Majci Ramizi je svaki dan 11. juli: Jednog sina su mi ubili, drugog su zaklali – još mu tražim glavu…

Ramiza Gurdić, jedna od Majki Srebrenice, u emotivnom obraćanju govorila je o...

FIBA 3×3 spektakl se vraća u Visoko: Turnir 8. i 9. augusta u Parku “Ravne 2”

Park “Ravne 2” u Visokom i ove godine bit će domaćin atraktivnog...

ref

Evo zašto Belgija nije dobila penal, iako je Rodri igrao rukom u kaznenom prostoru

Belgijci su tražili kazneni udarac, no sudac Michael Oliver nije puno dvojio....

U Rijeci obilježena 31. godišnjica genocida u Srebrenici: U more položena 31 bijela ruža

Tradicionalnim mimohodom „Srebrenica svijetom hodi 2026.“ u Rijeci je obilježena 31. godišnjica...

Vlada ZDK odobrila više od milion KM za privredu, okoliš i lokalne zajednice

Vlada Zeničko-dobojskog kantona, kojom je predsjedavao premijer Nezir Pivić, održala je danas...

Deset firmi bez ijednog radnika u RS prošle godine ostvarilo više od 37 miliona KM dobiti

Čak deset preduzeća u Republici Srpskoj, koja prema zvaničnim podacima nisu imala...