Početna Bosna i Hercegovina M:tel donosi nove cijene i nove pogodnosti u 2014. godini

M:tel donosi nove cijene i nove pogodnosti u 2014. godini

6

Kompanija m:tel od 1. februara 2014. godine primijenjivat će nove cijene i uslove telefoniranja u fiksnoj mreži.

U mjesečnu pretplatu za privatne korisnike, sada u iznosu od 12,95 KM, bit će uključen novčani ekvivalent od 80 besplatnih minuta razgovora i to u cijeloj m:tel fiksnoj mreži.

Cijena mjesečne pretplate za fizička lica bit će u primjeni od 1. februara 2014. godine.

Pretplata za socijalne kategorije ostaje nepromijenjena, cijene razgovora prema mobilnim mrežama su niže, kao i razgovori prema ostalim mrežama u svijetu.

Tarifne opcije su pojednostavljene i pružaju mogućnost korisnicima da i dalje ostvaruju povoljnije razgovore prema mobilnim ili fiksnim mrežama u BiH i Evropi, potvređeno je iz m:tela.

Socijalno ugroženi pretplatnici plaćat će i dalje pretplatu u iznosu od 4,20 KM, u koje je uvršteno 100 besplatnih minuta razgovora u cijeloj m:tel fiksnoj mreži.


Poslovni korisnici će također imati istu pretplatu kao i do sada, i to 16,40 KM uz uključen bonus od 80 besplatnih minuta razgovora u m:tel fiksnoj mreži.

Od početka ove godine razgovori prema mobilnoj mreži m:tel-a bit će niži i iznosit će 0,19 KM/min. Ukoliko zovete mobilne pretplatnike drugih mreža u BiH to će koštati 0,30 KM/min.

Razgovori iz fiksne mreže prema ostalim mrežama u svijetu bit će takođe povoljniji i iznosit će 0,70 KM/min, koliko koštaju i razgovori prema evropskim mrežama.

Osnovni tarifni model može se lako prilagoditi različitim korisničkim željama uz odabir dodatnih pogodnosti i tarifnih opcija ili paketa objedinjenih usluga u zavisnosti od toga da li više razgovarate u zemlji ili inostranstvu, te da li više komunicirate sa mobilnim ili korisnicima fiksne telefonije.

U skladu sa regulatornim obavezama iz Pravila 67/2012 o modelu rebalansa cijena govornih telefonskih usluga u oblasti fiksne telefonije u BiH ovim se realizuje već osmi rebalans cijena govornih usluga.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Brisel: Hitan sastanak ambasadora EU zbog Trampovih najava o carinama

Hitan sastanak ambasadora Evropske unije (EU) zakazan je za danas u Briselu,...

Grad Visoko (Foto: Kenan Habibović)
Bosna i HercegovinaIstaknuto

Pijesak iz Azije stiže u BiH: Ima li šanse za sibirsku hladnoću

Čestice pijeska iz centralne Azije, iz pustinje Karakum koja se nalazi u...

Bosna i HercegovinaVijesti

Aliefendić traži sredstva za borački dodatak u Budžetu FBiH za 2026. godinu

Na sjednici Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH, zakazanoj za ponedjeljak, na dnevnom...

Crna HronikaVijesti

Detalji stravične nesreće na putu M-17: Poginuo mladić, imao je svega 22 godine

Mladi Trebinjac Savo Spaić (22) koji je juče ujutro poginuo na magistralnom...

BiznisVijesti

Sindikat metalaca FBiH upozorava: Nove trgovinske mjere Srbije ozbiljno ugrožavaju bh. industriju

Nakon što je Vlada Srbije donijela Uredbu o uvođenju privremene mjere za...

SvijetVijesti

NATO bez vođe: Hoće li Amerika napustiti Alijansu?

Bivši generalni sekretar NATO, Јens Stoltenberg, izjavio je da ne isključuje mogućnost...

Bosna i HercegovinaVijesti

U RS povećani troškovi zdravstvenih usluga za 170 posto

Od 1. januara u bosanskohercegovačkom entitetu Republika Srpska značajno su povećane cijene...

SvijetVijesti

Slala sebi prijeteće poruke, pa optužila bivšeg muža

Žena iz Bukurešta uhapšena јe nakon što јe policiјa utvrdila da јe...