Početna Visoko MUP ZDK se oglasio nakon saobraćajne nesreće u Visokom

MUP ZDK se oglasio nakon saobraćajne nesreće u Visokom

200

U Visokom je 6. novembra 2025. godine, oko 14:05 sati, u Ulici Branilaca, došlo do saobraćajne nesreće u kojoj je učestvovalo službeno policijsko vozilo marke Mazda, vlasništvo Uprave policije MUP-a Zeničko-dobojskog kantona. U nesreći je povrijeđen pješak, a na vozilu je pričinjena materijalna šteta – potvrđeno je za portal Crna-Hronika iz MUP-a ZDK.

Prema rezultatima uviđaja, koji su proveli pripadnici kriminalističke policije PS Visoko, utvrđeno je da se policijsko vozilo kretalo ulicom koristeći zvučnu i svjetlosnu signalizaciju. U tom trenutku, pješak Dž.A. počeo je prelaziti ulicu na mjestu koje nije obilježeno kao pješački prijelaz. Pješak, kako se navodi, nije procijenio udaljenost službenog vozila niti je na vrijeme uočio njegovo približavanje.

Vozač policijskog vozila pokušao je izbjeći pješaka tako što je prešao u suprotnu kolovoznu traku, ali je ipak zadnjim bočnim dijelom vozila došlo do kontakta sa pješakom, koji je tom prilikom zadobio lakše tjelesne povrede. Povrijeđeni je zbrinut u Službi hitne medicinske pomoći Visoko.

Iz policije navode da se i dalje provode aktivnosti na dokumentovanju nesreće, te će biti utvrđena eventualna odgovornost i vozača i pješaka.

Policijsko vozilo udarilo dijete na pješačkom prijelazu u Visokom

Možda vas zanima

Crvenoj zvezdi zbog veličanja Ratka Mladića prijeti oštra kazna

Zbog navijačkih transparenata koji veličaju preminulog haškog osuđenika Ratka Mladića, istaknutih na...

SDP Visoko bojkotuje svečanu sjednicu Gradskog vijeća

Predstavnici SDP-a Visoko najavili su da neće prisustvovati večerašnjoj svečanoj sjednici Gradskog...

Kriza u “Željeznicama”, sindikat prijeti obustavom rada u ponedjeljak

Iz Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti ŽRS saopštili su da resorno ministarstvo, odnosno...

Švajcarska kompanija seli proizvodnju u BiH

Švajcarska kompanija planira preseliti proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, odnosno u Novi...

Aston Martin razmatra posljednji pravi ručni mjenjač

Ručni mjenjač je na izdisaju. Neće proći mnogo vremena prije nego što...

Detalji s ročišta: Anel Sejfović nezaposlen, a pronađeno mu 60.000 eura i Mercedes G klase, Džomba rekao da živi od ženine plate

Pred Kantonalnim sudom u Sarajevu održano je ročište za određivanje pritvora osumnjičenima...

Đina Džinović privukla pažnju porukom o ocu: Nikada mu neću oprostiti

Porodični odnosi nakon razvoda Harisa Džinovića i Meline Galić, koja danas nosi...

Nevrijeme stiglo u BiH: Grad veličine jajeta pogodio Krajinu

Na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine trenutno su zabilježeni lokalno snažni pljuskovi praćeni...