Početna Bosna i Hercegovina Muškarac prijetio da će napraviti gori zločin nego u Gradačcu i na Cetinju

Muškarac prijetio da će napraviti gori zločin nego u Gradačcu i na Cetinju

35

Muškarcu iz Modriče inicijala A.B. (30) određen je jednomjesečni pritvor zbog sumnje da je počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, a on se tereti da je prijetio da će napraviti gori masakr nego na Cetinju.

Naime, kako navode iz Okružnog javnog tužilaštva Doboj osumnjičeni se tereti da je 6. januara u jutarnjim satima u Modriči, putem svog mobilnog telefona nazvao punca S. S. i prijetio mu da će ubiti njega, njegovu kćerku odnosno svoju suprugu, njegovu majku, svoje dvoje djece, kao i svoje roditelje, da će biti gori slučaj nego u Gradačcu, ali i gori masakr nego u Cetinju.

“Prijetnje je oštećeni prenio svojoj kćerci i majci, te ocu od osumnjičenog i iste su kod oštećenih izazvale strah, dakle prijetnjom da će napasti na život ugrozio spokojstvo članova svoje porodične zajednice”, navode iz OJT Doboj.


Kako se dodaje, A.B. je svoju suprugu B.S. duži vremenski period psihički i fizički maltretirao.

“Tužilac je stavio prijedlog za određivanje mjere pritvora zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao ponoviti krivično djelo ili učiniti krivično djelo kojim prijeti, obzirom da je isti do sada pravosnažno osuđivan zbog istovrsnog krivičnog djela, a radi se o krivičnom djelu za koja se može izreći kazna zatvora do tri godine tj. može se izreći kazna zatvora od tri godine”, stoji u saopštenju.

Jednomjesečni pritvor odredio je Osnovni sud u Modriči.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Ljekari protestovali u Tuzli – Moramo spriječiti odlazak ljekara iz javnog zdravstvenog sistema

Ljekari okupljeni u Strukovnom sindikatu doktora medicine i stomatologije Tuzlanskog kantona danas...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Poslodavci razočarani: Nastavak agonije na tržištu rada u FBiH

Udruženje poslodavaca u entiteta Federacije Bosne i Hercegovine izrazilo je žaljenje zbog...

Bosna i HercegovinaVijesti

Velika čast za Selmu Efendić: Balerina NPS nastupa u Mariboru

Selma Efendić, balerina Narodnog pozorišta Sarajevo, pozvana je u SNG Maribor povodom...

Visoko

Hapšenje u Visokom: U vozilu Golf pronađena droga

Dana 12.03.2026. godine, u 20,25 sati, u mjestu Paljike, od strane službenika...

Iliustracija / Foto: Visokoin.com
Visoko

U Visokom oštetio ulazna vrata na kući, policija ga lišila slobode

Dana 12.03.2026. godine, u 09,40 sati u mjestu Muhašinovići, od strane lica...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Ramo Isak u sudnici rekao da je dobio povišen šećer nakon Faćinih “presica”

U Općinskom sudu u Sarajevu održano je ročište Amiru Pašiću Faći, a...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

SOS Dječija sela: Napravljen je veliki iskorak za djecu bez roditeljskog staranja u FBiH

Na sjednici Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine razmatran je i...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

17-godišnja djevojka napustila bolnicu nakon mjesec dana borbe

Mjesec dana nakon tramvajske nesreće koja je potresla Sarajevo i odnijela život...