Početna Svijet Načelnik policije ‘pao’ zbog 22 kilograma graha!

Načelnik policije ‘pao’ zbog 22 kilograma graha!

27

Načelnik policijske uprave u Vukovaru Blaž Topalović zloupotrijebio je službeni položaj primivši mito od 22 kilograma graha kako bi prešutio da jedan njegov prijatelj upošljava ilegalno radnike iz Srbije da rade na polju

Načelnik policijske uprave u Vukovaru Blaž Topalović zloupotrijebio je službeni položaj, jer je prećutao da jedan njegov prijatelj upošljava ilegalno radnike iz Srbije da rade na polju, a načelnik je zauzvrat dobio 22 kilograma graha.

Još nije utvrđeno o kojoj vrsti pasulja je riječ, piše “Glas Istre”. Navodi se i da je Topalović nekadašnji član SDP-a. Navodno je taj grah donirao za proslavu u Vukovaru. Gradonačelnik Vukovara Željko Sabo bio je šokiran hapšenjem načelnika i još nekoliko policajaca u njegovom gradu.


Zbog zloupotrebe službenog položaja uhapšeni su i Topalovićev zamjenik Mato Kirhbauer, i sedmorica policajaca. Kako piše “Glas Istre”, oni su uhapšeni, jer su “na sitno” zloupotrebljavali svoj položaj.

Bilo je tu otpisivanja prekršaja za tridesetak građana Vukovarsko-sremske županije, posredovanja za upis u školu, a navodno je najveći mito bio isplaćen u – pasulju.

Vlado Dominić iz vrha vukovarske policije objavio da su poslije višemjesečnog praćenja uhapšeni visokopozicionirani policajci u Vukovarsko-sremskoj i Osječko-baranjskoj županiji zbog zlopotrebe položaja, davanja i primanja mita. Topalović i ostali odmah su udaljeni iz službe, a protiv njih će biti pokrenut i krivični postupak, piše “Glas Istre”.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

Automobil sletio s ceste, poginula jedna osoba / Ilustracija
Crna HronikaIstaknuto

Crna godina na cestama BiH: Skoro 43.000 nesreća, 288 poginulih

Tokom 2025. godine na cestama širom Bosne i Hercegovine zabilježena je zabrinjavajuća...

Bosna i HercegovinaVijesti

Aliefendić: HDZ u Kaknju prebrojava zaposlene po nacionalnoj osnovi

Nezavisni zastupnik Almedin Aliefendić oglasio se povodom, kako navodi, spornog zastupničkog pitanja...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pivić: U najkraćem roku ispoštovati odluke Ustavnog suda BiH

Vlada Zeničko-dobojskog kantona u najkraćem će roku izvršiti izmjene i dopune Zakona...

Bosna i HercegovinaVijesti

Smanjena nezaposlenost u BiH krajem februara

Na evidencijama zavoda i službi za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini krajem...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Podignuta optužnica protiv Huseinbegović, Zubaka, Raića i Ćate zbog nezakonite prodaje Vitezita

Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Federalnog tužilaštva FBiH...

BiznisVijesti

Novi rast cijena goriva u Federaciji BiH

Prosječna maloprodajna cijena premium bezolovnog benzina 95 na današnji dan viša je...

Sport

FIFA se naklonila Edinu Džeki: Ove riječi treba zaslužiti!

U svjetskim okvirima, plasman Bosne i Hercegovine na Svjetsko prvenstvo najviše je...

Crna HronikaIstaknuto

Autobomba iz Milića bila namijenjena za likvidaciju novinara Avde Avdića?

MUP Republike Srpske obavijestio je sve policijske agencije u Bosni i Hercegovini...