Nadal prvi, Čilić treći, Džumhur 30.

56

Nakon prvog teniskog Grand Slam turnira sezone Australian Opena na novoj teniskoj ATP listi među deset najboljih igrača svijeta nije bilo značajnijih promjena.

Najveći napredak zabilježio je hrvatski teniser Marin Čilić, finalista turnira u Melbournu, koji je bolji za tri pozicije i trenutno zauzima treće mjesto, što je njegov najbolji ranking u karijeri.

Pobjednik Australian Opena Švicarac Roger Federer ostao je na drugoj poziciji iza vodećeg Španca Rafela Nadala, ali je smanjio zaostatak na samo 155 bodova.

Za po jedno mjesto su nazadovali Bugarin Grigor Dimitrov na četvrtom, Nijemac Alexander Zverev na petom te Austrijanc Dominic Thiem na šestom mjestu. Od sedmog do 10. mjesta rangirani su Belgijanac David Goffin, te Amerikanac Jack Sock, Argentinac Juan Martin del Potro i Španac Pablo Careno Busta.

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur zadržao je 30. mjesto, dok su Mirza Bašić i Aldin Šetkić slabije rangirani za šest, odnosno 16 mjesta i zauzimaju 134. i 191. poziciju.

Jedini napredak od bh. tenisera ostvario je Tomislav Brkić, koji je bolji za četiri pozicije i nalazi se na 238. mjestu.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Novo šetalište na jednoj, deponija na drugoj strani – ovako izgleda centar Visokog

Dok se građanima i turistima predstavlja uređeni centar Visokog i novootvorena šetnica...

Isplaćene studentske stipendije za akademsku 2025/2026. godinu: 1.311 studenata jednokratno dobilo po 1.050 KM

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je izvršilo isplatu studentskih stipendija Ministarstva za...

U funkciji domaći sistem instant plaćanja, za sada u tri banke

Centralna banka Bosne i Hercegovine (CBBiH) uspostavila je domaći sistem instant plaćanja,...

Oglasio se Ryanair nakon šokantnog incidenta: Objavili prve detalje o pucanju prozora

Aviokompanija Ryanair prvi put se detaljnije oglasila nakon incidenta u kojem je...

Centralna banka BiH: Aktiva investicionih fondova lani iznosila 1.31 milijardu KM

Ukupna aktiva investicionih fondova u Bosni i Hercegovini na kraju prošle godine...

U Mostaru otkaz dobilo 18 Bošnjaka: “Htjela je da budemo robovi”

Od kada je nakon niza političkih turbulencija i smjene direktora JP Komunalno...

Nevrijeme pogodilo Visoko: Grmljavina, jaka kiša i led zahvatili grad

Snažno nevrijeme praćeno grmljavinom, obilnom kišom i gradom zahvatilo je danas područje...