Početna -Ne Propusti Najbolja aviokompanija svijeta traži osoblje iz BiH

Najbolja aviokompanija svijeta traži osoblje iz BiH

46

“Katar Ervejs”, kompanija nedavno proglašena za najbolju u oblasti avio saobraćaja, traži kabinsko osoblje iz BiH. Oglas je raspisan na internet stranici ove kompanije, a razgovor sa kandidatima trebalo bi da bude obavljen 8. jula u sarajevskom hotelu Radon Plaza.

Kandidati treba da ponesu svoje biografije i tako apliciraju za posao, a oni koji prođu na konkursu trebalo bi da presele u Dohu, glavni grad Katara. Kandidati moraju da imaju najmanje 21 godinu i završenu srednju školu, te da poznaju engleskim jezikom. Moraju da budu dobrog zdravlja i imaju razvijene komunikacijske vještine, navodi se u oglasu. Kandidati, takođe, moraju da dosegnuvisinu od 212 centimetara na vrhovima prstiju.

“Večera u Parizu, ručak u Njujorku, doručak u Montrealu, dok krstarite na visini od oko 40.000 stopa u nekom od najmodernijih aviona današnjice, definitivno nije tipičan kancelarijski posao”, rečenica je kojom se u oglasu kandidatima dočarava kakav ih život očekuje ukoliko budu izabrani.

Inače, “Katar Ervejs” spada u mali broj prevoznika sa 5 zvjezdica, i konstantno razvija svoje operacije širom svijeta, i stoga mu neprestano trebaju novi kadrovi.

Ovo nije prvi put da kompanija traži osoblje iz BiH. Podsjetimo da je na sajmu u Parizu “Katar Ervejsu” prije nekoliko dana dodijeljena nagrada za najboljeg svjetskog avioprevoznika u ovogodišnjem izboru svjetski priznatog istraživačkog instituta “Skytrax”.

Tako se kompanija vratila na prvo mjesto koje joj je prošle godine preoteo “Emirejts”. “Katar Ervejs” je već proglašavan za najbolju svjetsku aviokompaniju 2011, 2012 i 2015. godine.

Inače, ova kompanija uskoro planira i letove za Sarajevo. Oglas za posao u “Katar Ervejsu” možete pogledati OVDJE.

Možda vas zanima

Sport

Barbarez nakon remija na otvaranju prvenstva: Zaslužen bod, imamo jasan cilj

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je zadovoljstvo osvojenim...

IstaknutoSport

Vodili pa remizirali s Kanadom: Bod za nadu u drugi krug

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Kanade u prvom kolu Svjetskog...

InternetIstaknuto

Šta se dešava? Facebook, Instagram i Messenger trenutno ne rade

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati...

Crna HronikaSvijet

Horor na auto-putu u Mađarskoj, osam poginulih

Najmanje osam osoba izgubilo je život u dvije povezane saobraćajne nesreće koje...

Visoko

Ministarstvo finansija ZDK okupilo predstavnike kantonalnih ministarstava finansija: Programsko budžetiranje ključna tema sastanka

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona organizovalo je u Zenici sastanak predstavnika kantonalnih ministarstava...

BiznisIstaknuto

Lidlov vlasnik ruši sve rekorde, ulažu milijarde eura, a dio novca stiže i u BiH

Dok građani Bosne i Hercegovine s nestrpljenjem očekuju otvaranje prvih Lidlovih prodavnica,...

Sport

Ibrahimović bez dileme: Navijat ću za Hrvatsku

Zlatan Ibrahimović ponovo je privukao pažnju fudbalske javnosti svojim izjavama i prognozama...

IstaknutoSvijet

Dječaku iz Sarajeva u Beogradu ugrađeno vještačko srce

Tim ljekara Instituta za kardiovaskularne bolesti “Dedinje” i Instituta za zdravstvenu zaštitu...